V prvej nominácii Slovenska na OH aj Samuel Takáč

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay spolu s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom a jeho asistentom Otom Haščákom uzavreli 25-členný nominačný zoznam na XXIV. zimné olympijské hry v Pekingu.

Menoslov obsahuje šesť hokejistov z KHL, deväť z českej extraligy, päť zo slovenskej TIPOS extraligy, dvaja z najvyššej fínskej i švajčiarskej súťaže a jeden zo zámorskej juniorskej ligy WHL.

Práve medzi päť hráčov najvyššej slovenskej súťaže sa zmestil aj útočník HC SLOVAN Bratislava Samuel Takáč, ktorý má v tejto sezóne v 29 zápasoch bilanciu 10 gólov a 15 asistenciou. Z Tipos Extraligy by mal do Pekingu odcestovať aj Šimon Nemec, Pavol Regenda, Peter Zuzin a Adrián Holešinský.

Z hráčov, ktorí v niektorej fáze svojej doterajšej kariéry obliekali dres HC SLOVAN, sa na olympiáde v Číne objavia všetci traja gólmani Patrik Rybár, Branislav Konrád a Matej Tomek, . tiež obrancovia Marek Ďaloga, Mário Grman, Michal Čajkovský a útočníci Libor Hudáček, Miloš Kelemen a Marko Daňo.

V realizačnom tíme bude mať náš klub zastúpenie v osobe asistenta trénera Andreja Podkonického, kondičnéhot trénera Roberta Bereša a fyzioterapeuta Vladimíra Čavojca.

NOMINÁCIA SR NA XXIV. ZOH V PEKINGU 2022

BRANKÁRI: Patrik Rybár (Dinamo Minsk/KHL), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR), Matej Tomek (HC Kometa Brno/ČR).

OBRANCOVIA: Marek Ďaloga (HC Kometa Brno/ČR), Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec/ČR), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR), Mário Grman (HPK Hämeenlinna/Fín.), Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk/KHL), Martin Gernát (HC Lausanne/Švaj.), Šimon Nemec (HK Nitra), Samuel Kňažko (Seattle Thunderbirds/USA/WHL).

ÚTOČNÍCI: Libor Hudáček (Dinamo Minsk/KHL), Miloš Kelemen (BK Mladá Boleslav/ČR), Michal Krištof (HC Kometa Brno/ČR), Marko Daňo (HC Oceláři Třinec/ČR), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR), Juraj Slafkovský (TPS Turku/Fín.), Tomáš Jurčo (Barys Nur-Sultan/KHL), Peter Cehlárik (Avangard Omsk/KHL), Marek Hrivík (Torpedo Nižnij Novgorod/KHL), Kristián Pospíšil (HC Davos/Švaj.), Samuel Takáč (HC SLOVAN Bratislava), Pavol Regenda (HK DUKLA Ingema Michalovce), Adrián Holešinský (HK Nitra), Peter Zuzin (HKM Zvolen).