Útočné rady Slovana rozšíril Timotej Šille

HC SLOVAN Bratislava pozval 28-ročného slovenského útočníka na mesačný try-out, po ktorom sa ukáže, či hráč bude v našom klube pokračovať v ďalšej časti sezóny.

Timotej Šille (nar. 22. júna 1995, Bratislava, výška 191 cm, hmotnosť 93 kg) je síce rodákom z hlavného mesta, ale hokejovo vyrastal v Skalici. K hokeju mal blízko už odmalička, keďže jeho otcom je Tamás Sille, odchovanec bratislavského Slovana, ktorý za belasých odohral štyri sezóny vo federálnej československej lige medzi rokmi 1987 a 1993. Neskôr sa jeho kariéra odvíjala najmä v maďarskom klube Alba Volán Székesfehérvár a po prijatí maďarského občianstva 11 rokov reprezentoval túto krajinu na svetových šampionátoch.

Timotej má za sebou pestrú hokejovú minulosť. Po mládežníckych rokoch v Skalici, ktoré okrem iného ozdobil titulom kráľa strelcov v slovenskej juniorke, si vyskúšal prestížnu juniorskú ligu Québec Major Junior Hockey League (QMJHL), ruskú mládežnícku ligu MHL v tíme Red Bull Salzburg, ako aj najvyššiu švédsku juniorsku súťaž. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2013, keď nastúpil do šiestich zápasov.

Profesionálnu kariéru začal Timotej v sezóne 2015/16, keď naskočil do siedmich zápasov nadnárodnej EBEL lige v tíme Fehérvár AV19. Nasledujúce dve sezóny pôsobil v slovenskej extralige v mužstve HK Nitra. Bodovo najúspešnejšiu sezónu zažil v ročníku 2018/19, keď v kvalitnej EBEL-ke zaznamenal za Fehérvár 22 bodov v 35 zápasoch. Aj ďalšiu sezónu začal v drese maďarského účastníka nadnárodnej súťaže, ale v jej priebehu prešiel do extraligy a hral za tímy Banskej Bystrice a Nových Zámkov.

COVID pomerne dramaticky zasiahol do ďalšieho vývoja hokejovej kariéry Timoteja Šilleho, keďže s rodinou dlhodobo žije v Kanade. Vzhľadom na cestovné a iné obmedzenia sa mu napokon v sezóne 2020/21 nepodarilo získať angažmán v žiadnom klube na oboch stranách oceána. Profi kariéru reštartoval o rok neskôr v klube EHC Freiburg hrajúcom v druhej DEL. Vlani uprostred sezóny naskočil do tímu Kiekko Pojat Joensuu v druhej najvyššej fínskej súťaži Mestis, ktorý je farmárskym tímom slávnych IFK Helsinki a darilo sa mu nad očakávania; v 25 zápasoch mal bilanciu 11G+12A, pričom v playoff bol s 9 bodmi najproduktívnejším hráčom svojho mužstva.

Športový manažment HC SLOVAN Bratislava oslovil Timoteja Šilleho s ponukou mesačného try-out kontraktu. Počas neho by mal dostať dostatok príležitostí, aby si vybojoval trvalú zmluvu. Timotej má výborné fyzické parametre, môže hrať na pozícii centra i krídla. Je mu skôr bližší severoamerický štýl hokeja. Tréneri s ním zrejme budú rátať v dolnej šestke a v oslabeniach, v ktorých je zatiaľ Slovan prekvapujúco pomerne zraniteľný.


Časopis Powerplay

03/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 03 sa dočítate:

  • Profil Mareka Korenčika: V Slovane mi opäť začal chutiť hokej
  • Predstavujeme švédskeho obrancu Jonasa Ahnelöva
  • Martin Štrbák hodnotí svetový šampionát juniorov v Göteborgu
  • Slovanisti vo svete: Milan Bartovič