Suverénny vstup Modrých krídiel do novej sezóny

Modré krídla Slovan potvrdili v úvodnom zápase Tipos Slovenskej hokejovej ligy dobrú formu z prípravného obdobia a nad HC Topoľčanmi zvíťazili presvedčivo 5:1.

Modré krídla Slovan vybehli na súpera, s ktorým sa v príprave stretli hneď dvakrát, už od samého začiatku a odmenou im bol úvodný gól, o ktorý sa po spolupráci celého tretieho útoku postaral iba 17-ročný talent Roman Kukumberg ml. Krídla mohli zveľadiť svoj náskok pri následnej presilovke, keď bol za hákovanie vylúčený obranca hostí Hřebíček, ale stal sa pravý opak a Šandor vyrovnal na 1:1. Aj v ďalšom priebehu úvodného dejstva mali navrch domáci, ktorí hosťujúceho brankára Kompasa zasypali 17 strelami. Na 2:1 zvyšoval už o necelú minútu po vyrovnávajúcom zásahu ešte v tej istej presilovke najlepší kanonier krídiel v prípravnom období Petriska a krátko pred prestávkou odskočili krídla na rozdiel dvoch gólov po presnom zásahu Bubicu.

Druhú tretinu poznačilo viacero vylúčení, rozhodcovia v nej udelili až 12 dvojminútových trestov, pričom v 38. min. sa do pästného súboja zapojilo šesť hráčov. Ešte predtým zvýšil na rozdiel troch gólov obranca domácich Demo.

V tretej tretine sa zápas už iba dohrával. Hostia sa snažili o skorigovanie nepriaznivého stavu, narážali však na spoľahlivo chytajúceho domáceho gólmana Baroša. Napriek tomu sme v 48. min. videli najkrajšiu akciu celého zápasu, pri ktorej sa Ján Petriska nádherne uvoľnil na ľavom krídle a blafákom z forhendovej strany pečatil skóre na 5:1. Hosťom sa nepodarilo znížiť ani pri päťminútovej presilovke po prísnom vylúčení Ožvalda.

Modré krídla si v úvodnom zápase druhej najvyššej súťaže pripísali cenné víťazstvo proti súperovi, s ktorými vo vlaňajšej sezóne prehrali všetky štyri vzájomné stretnutia a potvrdili svoje zvýšené ambície.

Modré krídla Slovan - HC Topoľčany 5:1 (3:1, 1:0, 1:0). Góly: Petriska 2, Kukumberg, Bubica, Demo - Šandor. Strely na bránku 40:34, vylúčenia 9:8, presilovky 1:0, oslabenia 0:1.