Študenti športového práva na Slovane

Študenti Fakulty práva PEVŠ sa v rámci predmetu športové právo zúčastnili v stredu 15. novembra 2023 na stáži na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Náplňou stáže bola praktická prezentácia organizácie zápasu najvyššej hokejovej ligy (Tipos Extraliga) medzi HC SLOVAN Bratislava a HK Nitra podľa zákona č. 1/2014 Z.z. o organizovaní verejných športových podujatí.

Stáž viedol skúsený športový odborník Marek Bednárik, ktorý sa ako bezpečnostný manažér podieľal na organizovaní dvoch MS v hokeji, desiatok domácich zápasov Slovana Bratislava v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige a istý čas poskytoval služby aj futbalovému ŠK Slovan Bratislava.

Stáž pozostávala zo štyroch častí a to z prezentácie postupu organizátora pred začatím stretnutia, predstavenia fungovania turniketového systému na vstupoch s biometriou tváre, prezentáciou riadiacej miestnosti (tzv. velína) s obsluhou kamerového systému na štadióne pri zadokumentovaní incidentov divákov a nakoniec aj samotného sledovania zápasu najvyššej hokejovej ligy, kde študenti mali možnosť sledovať výkon usporiadateľskej služby, uplatňovanie práv a povinností divákov v zmysle zákona 1/2014 Z.z. a samozrejme užiť si športový zážitok z hokejového stretnutia.

Ako pedgógovia PEVŠ sa stáže zúčastnili Peter Sepeši a Natália Močárová.

Na stáži sa zúčastnilo 30 študentov, ktorých počas stáže prišla pozdraviť aj dekanka Fakulty práva PEVŠ doc. Katarína Šmigová.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar