Štartuje play off Slovenskej ženskej hokejovej ligy

Slovenská ženská hokejová liga (SŽHL) vstupuje do vyraďovacej fázy. Počas najbližšieho víkendu odštartuje program play-off prvými štvrťfinálovými duelmi. Do boja o majstrovský titul postúpilo osem najlepších tímov, vrátane nováčika HC SLOVAN Bratislava ženy.

Text: SZĽH/tl

V základnej časti bola deviatka účastníkov rozdelená do dvoch regionálnych skupín. V štvorčlennej západnej A-skupine dominoval práve bratislavský Slovan. Nováčik súťaže z hlavného mesta nazbieral 25 bodov za osem víťazstiev a jednu prehru po samostatných nájazdoch, ktorá prišla ešte v samom úvode súťaže. Druhú priečku obsadili Zvolenčanky, tretiu Martinčanky a štvrtú Žilinčanky.

Vo východnej polovici, v B-skupine, prešli Prešovčanky základnou časťou bez straty bodu. Zvíťazili vo všetkých ôsmich dueloch so skóre 73:9. Na druhej pozícii sa umiestnili Popradské líšky, tretie skončili hráčky Michaloviec a štvrté hokejistky Spišskej Novej Vsi. Piata nepostupová priečka sa usla ICE Dreamu Čaňa. Tento tím čaká vo zvyšku sezóny už len boj o konečné umiestnenie so zdolanými štvrťfinalistami.

Najproduktívnejšou hráčkou základnej časti Slovenskej ženskej hokejovej ligy sa stala útočníčka Šarišanky Prešov Tatiana Blichová. Mladá reprezentantka nazbierala v ôsmich vystúpeniach až 35 kanadských bodov. S 15 gólmi, 20 asistenciami a 40 „pluskami“ ovládla aj ďalšie najpodstatnejšie individuálne štatistiky SŽHL. 

Medzi brankárkami, ktoré absolvovali aspoň polovicu zápasov v základnej časti, dosiahla najlepšie čísla Poľka Agata Danuta Kosinská-Horzelská. V drese Popradských líšok odchytala štyri duely s úspešnosťou zákrokov na úrovni 95,52 % a v priemere na jeden zápas inkasovala iba 0,75 gólu. V počte víťazstiev dominovala naša Slovanistka Simona Macková s ôsmimi triumfmi. Dve čisté kontá si pripísali Daniela Šufliarska (ŽHKm Zvolen) a Adriána Štofanková (ŽHK 2000 – Šarišanka Prešov).

Štvrťfinále play-off sa bude hrať na dva víťazné zápasy, krížovým spôsobom medzi skupinami. Prvýkrát v aktuálnom ročníku si zmerajú sily kluby zo západnej a východnej časti SŽHL. Úvodné duely sú naplánované počas nadchádzajúceho víkendu na klzisku horšie postaveného tímu po základnej časti. Slovan vycestuje do Spišskej Novej Vsi, Zvolen do Michaloviec, Prešov do Žiliny a Poprad do Martina. Druhé a prípadné tretie zápasy sa odohrajú 27. resp. 28. januára na štadiónoch lepšie postavených družstiev po základnej časti. 

Od semifinále play-off sa bude hrať vo všetkých sériách na tri víťazstvá, a to aj vrátane série o tretie miesto. Nové šampiónky SŽHL spoznáme najneskôr v polovici marca. 

Štvrťfinálové dvojice play-off SŽHL (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

HC SLOVAN Bratislava (1A) – HC OSY Spišská Nová Ves (4B)
ŽHK 2000 – Šarišanka Prešov (1B) – VLCI Žilina (4A)
ŽHKm Zvolen (2A) – ŽHK Michalovce (3B)
Popradské líšky (2A) – MHK-Martin (3B)

KOMPLETNÝ ROZPIS ZÁPASOV SŽHL

Prvé zápasy sa hrajú na štadióne horšie postaveného tímu po základnej časti, druhé a prípadné tretie zápasy sa hrajú na klziskách lepšie postavených družstiev. Víťazi štvrťfinálových sérií postúpia do semifinále. Zdolané tímy čakajú súboje o konečnú 5. a 9. priečku, v ktorých ich doplní ICE DREAM Čaňa.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar