SR 18 pred MS: Škrty prežili všetci štyria Slovanisti

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov bude počas tohto týždňa pokračovať v záverečnej príprave na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie vo Švajčiarsku (20. - 30. apríla). V nominácii na štvordňový výcvikový tábor vo Zvolene figuruje 25 hráčov - traja brankári, ôsmi obrancovia a štrnásti útočníci.

Realizačný tím na základe poznatkov z tréningov a modelovaných zápasov po minulotýždňovom výcvikovom tábore zúžil káder. Z pôvodného menoslovu 34 hokejistov vypadlo až trinásť chlapcov. Naopak, mužstvo doplnia štyri posily zo zahraničia. K tímu sa pripoja útočníci Adam Cedzo (Třinec) s Daliborom Dvorským (AIK Stockholm) a obrancovia Maxim Štrbák (Sioux Falls Stampede) s Jakubom Chromiakom (Sudbury Wolves). Brankár Samuel Urban dostane v úvode týždňa priestor v reprezentácii do 20 rokov, ale od štvrtka bude opäť súčasťou osemnástky.

Šancu na záverečnú nomináciu na MS vo Švajčiarsku si tak uchovali až štyria hráči HC SLOVAN Bratislava: brankár Damian Slávik, obranca Tomáš Královič a útočníci František Dej a Roman Kukumberg.

Od utorka 11. apríla do piatku 14. apríla prebiehajú vo zvolenskej ICE Aréne tímové, skupinové aj individuálne tréningy, príprava v posilňovni či viaceré taktické mítingy. V sobotu 15. apríla odcestuje tím autobusom do Švajčiarska, kde najskôr absolvuje krátky tréningový kemp, vrátane prípravného duelu s Fínskom (17. apríla), a následne zamieri do dejiska šampionátu.

Slovenská osemnástka odohrá všetky zápasy základnej A-skupiny v mestečku Porrentruy v päťtisícovej aréne, kde nastupuje na domáce duely tím najvyššej švajčiarskej ligy NLA HC Ajoie (v tejto sezóne v ňom pôsobil Martin Bakoš). Po úvodnom stretnutí s Čechmi (20. 4.) ju postupne preveria Švédi (21. 4.), Kanaďania (23. 4.) a Nemci (24. 4.). Z pätice družstiev postúpi najlepšia štvorka do štvrťfinále, najhorší tím bude bojovať o záchranu v elitnej kategórii MS.

Nominácia SR 18 na VT vo Zvolene (11. - 14. 4.):

BRANKÁRI
Damian SLÁVIK    HC SLOVAN Bratislava
Lukáš FÜRSTEN    HK DUKLA Trenčín
Samuel URBAN (od 13. 4.)    Sioux City Musketeers (USA)
OBRANCOVIA
Tomáš KRÁLOVIČ    HC SLOVAN Bratislava
Adam BELUŠKO    HC Košice
Milan PIŠOJA    HK Dukla Ingema Michalovce
Samuel BARCÍK    HKM Zvolen
Jakub CHROMIAK    Sudbury Wolves (Kan.)
Leo EPERJEŠI    Chicago Steel (USA)
Richard BARAN    Selects Academy (USA)
Maxim ŠTRBÁK    Sioux Falls Stampede (USA)
ÚTOČNÍCI
František DEJ    HC SLOVAN Bratislava
Roman KUKUMBERG    HC SLOVAN Bratislava
Timotej VARGA    HC Košice
Patrik MASNICA    MHA Martin
Juraj PEKARČÍK    HK Nitra
Tomáš POBEŽAL    HK Nitra
František RIDZOŇ    HK Nitra
Andrej PÁRIČKA    HK DUKLA Trenčín
Stanislav GRON    HK ŠKP Poprad
Adam CEDZO    HC Oceláři Třinec (ČR)
Dalibor DVORSKÝ    AIK (Švéd.)
Daniel Alexander JENČKO    Malmö Redhawks (Švéd.)
Lukáš KLEČKA    Södertälje SK (Švéd.)
Peter CÍSAR    Madison Capitals (USA)
REALIZAČNÝ TÍM
Hlavný tréner    Tibor TARTAĽ