Slovanisti v mládežníckych repre

Trénerský štáb slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov zaradil do nominácie na nasledujúci prípravný týždeň a prestížny turnaj Hlinka Gretzky Cup 2023 dovedna 24 hokejistov. Na záverečný menný zoznam sa prebojovala aj štvorica hráčov HC SLOVAN Bratislava.

Vo výbere na tradičný letný turnaj, ktorý štartuje v Trenčíne  v pondelok 31. júla, budú náš klub reprezentovať obrancovia Andrej Fabuš, Maxim Petras, Andrej Fabian Ličko a útočník Jakub Mikulec. 

Ďalší piati mladíci zo Slovana - Pohanka, Bohoš, Rusznyák, Bajza a Šatan - budú prípravení v pozícii náhradníkov na telefonické zavolanie.

Osemnástka sa na prestížny turnaj v domácich podmienkach pripravuje od pondelka 17. júla. Na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčína absolvovala v uplynulom týždni okrem viacerých tréningových jednotiek aj dva modelované prípravné stretnutia proti sebe. Tréneri mali sprvoti k dispozícii 44 hokejistov.

„Chalanov chceme pochváliť za prístup, nasadenie a úsilie, ktoré dali do súboja o miesta v záverečnej nominácii. Prvý z dvoch modelovaných súbojov bol živelnejší aj preto, že chlapci hrali zápas po dlhej dobe a rozhodli sme sa, že im nebudeme zväzovať ruky. Nechali sme ich hrať voľnejšie. V druhom dueli sme už od nich vyžadovali prvky z našej systémovej štruktúry. Aj preto bol zápas kultivovanejší,“ povedal pre hockeyslovakia.sk Michal Dostál, asistent hlavného kouča Martina Dendisa, ktorý viac rokov pôsobil v štruktúrach mládeže HC SLOVAN.

Po druhom modelovanom súboji trénerský štáb zúžil nomináciu zo 44 na finálnych 24 mien.

„Nie je to príjemné ani pre trénera, ani pre hráča. Ide o ťažkú voľbu, ktorú musíme vykonať na základe kvality potrebnej v jednotlivých formáciách. Rozhodnutie sme urobili spolu s celým trénerským štábom v prospech tímu. Chceme byť čo najviac konkurencieschopní,“ pokračoval Dostál.

Keďže na turnajovú súpisku môže každý tím zapísať až 24 mien vrátane troch brankárov, trénerský štáb slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov sa už pred druhým blokom prípravy rozhodol zostaviť finálnu nomináciu, ktorá sa predstaví od pondelka 31. júla aj na Hlinka Gretzky Cupe.

„A to najmä z dôvodu kvalitného tréningového procesu a čo najlepšej tímovej identite či súdržnosti kolektívu. Už teraz sme si vybrali hráčov, ktorých pokladáme v tomto momente za najlepších. Ide síce o finálnu nomináciu, avšak ostatným chlapcom sme povedali, aby sa pripravovali naďalej a boli nachystaní v prípade, že by niekto z tímu vypadol zo zdravotných dôvodov,“ doplnil Michal Dostál.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar