Slovan zvrátil zápas za dve minúty a vedie v sérii

HC SLOVAN zdolal Duklu Michalovce v prvom zápase štvrťfinále play-off 5:2.

HC SLOVAN Bratislava - Dukla Ingema Michalovce 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)

Góly:
21. Harris (Ščerbak, Pecararo), 54. Kytnár (Takáč, Zigo), 55. Pecararo (Harris, Kallen), 56. Ščerbak (Kallen, Harris), 59. Haščák (Minárik, Sersen) - 8. Hammond (Buc, Zabusovs), 53. Puliš (Galamboš, Hammond). Rozhodovali: D. Konc st., Štefík - Hercog, Gegáň, vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6072 divákov.

HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Duke, Haščák – Zigo, Kytnár, Takáč – Török, Minárik, Matoušek – Kukumberg
Michalovce: Škorvánek – Mihalik, Michalčin, Osburn, Hammond, Macejko, Glazkov – Puliš, Galamboš, Paločko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Žitný, Buc, Garreffa – Vašaš, Chalupa, Okoličány

Slovan odštartoval prvý zápas play-off aktívne. Michalovce sa museli obracať a v prospech Slovana hovorila aj výrazná strelecká prevaha. Hostia ustáli úvodný tlak Slovana. Dve dobré šance Scherbaka vychytal výborný Škorvánek. Z ojedinelého pobytu v útočnom pásme otvorila skóre Dukla. V 8. minúte sa odrazený puk dostal k Hammondovi, ktorý prestrelil Coreaua.

Naši hráči vyrovnali hneď na začiatku druhého dejstva. Pecararo zaviezol puk do pásma, naviazal na seba brániaceho hráča, posunul na Scherbaka, ktorého prihrávku usmernil do brány na dvakrát Brant Harris. Do vedenia mohol poslať belasých Matt Mackenzie, trafil však len žŕďku.

Azda najväčšiu prevahu priniesla tretia tretina. Slovan tlačil, hornú žŕdku nastrelil Pecararo. Boli to však opäť hostia, ktorý vyťažili z minima maximum. Puliš využil zavhanie v obrane Slovana a zblízka aj so šťastím poslal Duklu do vedenia. Od 54. minúty to však už bol zápas len na jednu bránu.

Najskôr Milan Kytnár po skrumáži vyrovnal. O niekoľko sekúnd Harris poslal do úniku Pecarara a Slovan prvýkrát vyhrával - 3:2. O ďalšiu minútu Scherbak tečoval do brány puk po strele Kallena a skóre zápasu uzavrel pri powerplay Michaloviec do opustenej brány Marcel Haščák.

Slovan tak vstúpil do štvrťfinále play-off výhrou 5:2. Druhý zápas odohráme v Bratislave už zajtra o 18:00 h.