Slovan získal do brány účastníka MS Andreja Šutova

HC SLOVAN Bratislava bude mať v novej sezóne v bráne popri Denisovi Godlovi aj účastníka tohtoročných majstrovstiev sveta, reprezentanta Kazachstanu, Andreja Šutova.

Andrej Šutov (nar. 4. marca 1998, Oskemen, Kazachstan) bude v sezóne 2024/2025 ochrancom belasej svätyne spolu s Denisom Godlom. 26-ročný brankár strávil celú svoju doterajšiu kariéru v Kazachstane, kde si obliekal postupne dresy Torpedo Usť-Kamenogorsk, Altay Usť-Kamenogorsk, Nomad Nur-Sultan a Saryarka Karaganda, v ktorých si zahral VHL a MHL.

V sezóne 2021/2022 debutoval v drese Barysu Nur-Sultan v KHL, niektorí ho majú stále v pamäti ako Barys Astana. V minulej sezóne sa postupne stal brankárskou jednotkou tímu, čo mu umožnilo nastúpiť až do 39 zápasov základnej časti. Napriek tomu, že jeho tím nemal veľmi vydarenú sezónu, Andrej si uchoval veľmi solídnu úspešnosť zákrokov na úrovni 91,5%.

Andrej Šutov bol v posledných rokoch častou brankárskou voľbou reprezentácie Kazachstanu. Zúčastnil sa už na štyroch IIHF svetových šampionátoch, pričom v posledných dvoch rokoch bol vyhodnotený medzi tromi najlepšími hráčmi svojho mužstva. Fanúšikovia Slovana ho tak mohli registrovať aj na tohtoročných majstrovstvách sveta v Ostrave. Za Kazachstan nastúpil do šiestich zápasov, keď v reprezentačnom drese Kazachstanu nastúpil do šiestich zápasov, z ktorých boli dva víťazné.

Slovan sa skontaktoval s Andrejom Šutovom krátko po skončení ligových súťaží a ešte pred majstrovstvami sveta. Na základe dohody so zástupcami hráča však nechcel o budúcej spolupráci informovať ešte pred alebo počas MS, aby sa brankár mohol plne koncentrovať na svoje výkony v národnom mužstve. Niektoré kazašské a neskôr aj slovenské médiá však o dohode už vopred informovali.

V Slovane by mal Andrej Šutov vytvoriť spoľahlivú brankársku dvojicu s Denisom Godlom, ktorý mal veľký podiel na zlepšení výkonov, ako aj konečného umiestnenia po základnej časti vo vlaňajšej sezóne. Predstavou športového manažmentu klubu je, že obaja brankári si porciu zápasov v sezóne medzi sebou rovnomernejšie podelia, aby boli obaja v top forme v rozhodujúcej fáze sezóny.

Pre Andreja Šutova bude angažmán v Slovane prvou skúsenosťou mimo rodnej krajiny.

"Pozdravujem všetkých fanúšikov Slovana. Som veľmi rád, že budem v novej sezóne súčasťou tímu. Nadchádzajúca sezóna bude pre mňa osobne nielen veľkou hokejovou, ale aj osobnou skúsenosťou. Po prvý raz vo svojej kariére budem hrať v zahraničí a takpovediac opustím svoju komfortnú zónu. Verím, že mi to pomôže ďalej sa zlepšovať a profesionálne rásť. Držme si spolu palce, verím, že sa nám podarí dosiahnuť vysoké ciele," povedal po podpise jednoročnej zmluvy nový brankár belasých Andrej Šutov.


 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar