Slovan začal s prípravou na ľade

Na prvom spoločnom tréningu HC SLOVAN Bratislava sa zúčastnilo 25 hráčov.

Trénerskej trojici Pardavý-Podkonický-Kapuš boli k dispozícii nové zahraničné posily Liam Pecararo a Carl Ackered. V novom drese korčuľovali aj slovenskí hráči Samuel Baroš, Tomáš Torök či Jakub Minárik.

„Teraz ešte hráči dostanú pár dní na rozkorčuľovanie v novej výstroji. Od budúceho týždňa ich čaká ťažkých štrnásť dní, kde budeme naháňať kondíciu a odohráme modelovaný zápas s Modrými Krídlami. Chceme byť dobre pripravení na Dunajský pohár aj začiatok v lige majstrov,“ uviedol hlavný tréner Ján Pardavý. 

So skladbou tímu je hlavný tréner spokojný: "Tím má svoju silu a zostal prakticky pokope. A tí čo prišli tak verím, že prinesú kvalitu."

Slovan v novej sezóne opäť nastúpi v Champions Hockey League. V základnej C-skupine narazí na dvoch semifinalistov uplynulého ročníka CHL Tapparu Tampere a Red Bull Mníchov, ako aj na švajčiarsky tím  Rapperswil-Jona Lakers. Púť v tejto súťaži odštartujú 1. septembra domácim duelom proti fínskemu majstrovi. "Aj v Lige majstrov chceme uspieť, aj keď máme asi najťažšiu skupinu. Ale ja mám rád, ak je ťažká. Zápasy na augustovom turnaji nás na ňu dobre preveria," dodal Pardavý.

Športový riaditeľ Oto Haščák uviedol, že do tímu by mal prísť ešte jeden brankár z zahraničia. "Tých, ktorých sme chceli, podpísali nové kontrakty, takže sme si vyberali dobre. Zatiaľ sa nám nedarí, ale dnes sme poslali ponuku ďalšiemu, tak uvidíme."

Na ľade ako jediný korčuľoval v červenom drese (zranený hráč) obranca Andrej Golian. „Mám drobné zranenie na ruke, ale nie je to nič, čo by ohrozilo moj štart do sezóny. Na prvom tréningu som sa cítil dobre. Teším sa na nové zápasy. Už v príprave nás čakajú zaujímaví súperi.“

Hráči na ľade:

Brankári: Samuel Baroš, Samuel Hlavaj, Richard Noskovič.

Obrancovia: Michal Sersen, Patrik Maier, Andrej Golian, Juraj Valach, Michal Beňo, Matt Mackenzie, Carl Ackered, Daniel Gachulinec, Luca Krakovský.

Útočníci: Brant Harris, William Rapuzzi, Marcel Haščák, Milan Kytnár, Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek, Tomáš Török, Liam Pecararo, Jakub Minárik, Samuel Takáč, Alex Šotek, Daniil Fominykh, Richard Petráš.

 


Časopis Powerplay

06/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 06 sa dočítate:

  • Haščák, Pardavý, Kapuš: Významné zmeny pred novou sezónou
  • Výstava "Hokej menom Slovan"
  • Danube Cup: Letná hokejová lahôdka v Bratislave
  • Nové tváre v drese Slovana
  • Keby bolo keby s ... Michalom Beňom