Slovan víťazne aj s Popradom

HC SLOVAN na domácom ľade nezaváhal ani v treťom vystúpení v rade, Poprad sme zdolali 4:2.

HC SLOVAN Bratislava - HK Poprad 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Góly: 6. Gašpar (Valach, Matoušek), 18. Rapuzzi, 28. Matoušek (Kytnár, Gachulinec), 30. Jääskeläinen (Yogan, Kytnár) – 24. Bondra (Arniel, Brejčák), 41. Drgoň (Livingston, Skokan). Rozhodovali: Stano, D. Konc st. – Gegáň, Junek, vylúčení: , presilovky 1:0, oslabenia: 1:0, 200 divákov.

HC SLOVAN: Windsor – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Krakovský, Beňo – Yogan, Harris, Takáč – Jääskeläinen, Rapuzzi, Haščák – Gašpar, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ
Poprad: Tomek – Brejčák, Drgoň, Rymsha, Demo, Novajovský, Ulrych, Jevoš, M. Mešár – Livingston, Skokan, Svitana – Bondra, Arniel, Ully – Vandas, F. Mešár, Handlovský – Kundrík, Bjalončík, Valigura

Hostia z Popradu začali lepšie, v prvej obrovskej šanci sa ocitol Svitana, ale Windsor jeho strelu švihom zlikvidoval. Slovan potom išiel do vedenia, keď od modrej čiary napriahol Valach a puk skončil za chrbtom brankára Tomeka. Veľmi dobrú prácu pri góle odviedol Matoušek, ktorý hosťujúcemu brankárovi zakryl výhľad, puk ešte jemne tečoval Gašpar, ktorému bol napokon gól pripísaný.  Domáci potom mohli ísť aj do dvojgólového vedenia, Harris však tentokrát mieril iba do brankára. Bez využitia zostala aj šanca Yogana a následná dorážka Takáča v 12. minúte. Slovan bol v prvej tretine jasne lepší, čo potvrdil aj pri hre v oslabení, keď v 18. minúte unikol Rapuzzi a poslal domácich do dvojgólového vedenia.

Druhú tretinu začal lepšie Poprad. Najskôr mal veľkú šancu Bondra, ale neuspel, ten istý hráč však o dve minúty doklepol vyrazenú strelu Arniela a znížil na 1:2. Poprad sa dostal na koňa, ale v 28. min. ho z neho zosadil Matoušek, ktorý po prihrávke Kytnára vrátil Slovanu dvojgólový náskok. Ďalšiu šancu mal Harris, ale v presilovej hre potom presne namieril do ľavého horného rohu Jääskeläinen a dal už štvrtý gól domácich.

Aj tretie dejstvo začali lepšie Popradčania, Drgoň v jeho úvode znížil na 2:4, no hostia si potom skomplikovali situáciu dvoma vylúčeniami po sebe. Slovan však skrátenú presilovku piatich proti trom nevyužil. Vzápätí mal šancu Brejčák, ale puk skončil tesne vedľa žŕdky. V 50. minúte hrali domáci presilovku, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, ale Tomek zachránil Poprad skvelými zákrokmi. Snaha Popradu dostať sa kontaktným gólom späť do zápasu bola viditeľná, ale to Slovan využíval na brejky. Skóre sa však už nezmenilo.

Slovan porazil súpera, s ktorým mal v posledných dvoch sezónach výrazne negatívnu bilanciu, už po druhý krát v tejto sezóne a ťahá päťzápasovú víťaznú šnúru. Predĺžiť sa ju pokúsi už v piatok 3. decembra opäť doma proti HC Nové Zámky.