Slovan v Nitre s presvedčivou výhrou!

HC SLOVAN zdolal v treťom zápase Nitru na jej ľade 6:2 a vo finálovej sérii vedieme 2:1.

HK Nitra - HC SLOVAN Bratislava 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)

Góly: 38. Varga (Baláž, Švarný), 52. Rockwood (Buček, Nemec) - 13. Haščák (MacKenzie, Takáč), 17. Gašpar (Takáč), 23. Bezák (Belluš, Sersen), 26. MacKenzie (Harris), 28. Rapuzzi (MacKenzie, Takáč), 39. Haščák (Yogan, Rapuzzi). Rozhodovali: Stano, Štefik - Durmis, Kacej, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

Nitra: Honzík (26. O´Connor) - Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Rais - Krivošík, Buncis, Buček - Sýkora, Rockwood, Holešinský - Bajtek, Hrnka, Tvrdoň - Varga, Baláž, Drábek - Múčka
HC SLOVAN: Windsor - Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Gašpar, Harris, Takáč - Chalupa, Kytnár, Sukeľ - Belluš, Bezák, Šotek

Po úvodnom čestnom buly, ktoré vhodila slovenská lyžiarka Petra Vlhová, začala Nitra sviežejšie. Mala prvé šance, nebezpečne vystrelili Tvrdoň a po ňom aj Buček. Ešte lepšiu šancu mal Krivošík, ale Windsor zachránil Slovan a pripísal si kľúčové zákroky. V polovici zápasu hrali hostia prvú presilovku a 21 sekúnd pred jej koncom ju využili po presnej strele Haščáka - 0:1. Potom opäť domáci prebrali na chvíľku opraty zápasu do rúk, ale v 17. minúte zaspala ich obrana a osamotený Gašpar namieril spoza kruhov presne - 0:2.

Netrvalo dlho a Slovan sa na začiatku druhej tretiny dostal už do trojgólového vedenia. Sersen potiahol puk z vlastnej tretiny, prihral ho Bellušovi a ten následne Bezákovi. Útočník Slovana vzápätí spoza brániaceho hráča vystrelil k pravej žŕdke a puk skončil v sieti. Ďalšiu šancu mal Yogan, ale hostia sa dočkali onedlho pri vylúčení domáceho Bodáka. MacKenzie v presilovke napriahol od modrej a nie veľmi prudká strela skončila za Honzíkom. Českého brankára po tomto góle nahradil O´Connor. Kanadský brankár však inkasoval už po 88 sekundách, keď ho po teči MacKenzieho strely prekonal Rapuzzi. Nitra nedokázala na tieto góly reagovať, jej hráči boli evidentne v kŕči, no Švarný mohol domácich vrátiť do hry. Svoju šancu však nevyužil, rovnako ako Yogan na druhej strane. Záver druhého dejstva priniesol góly na oboch stranách. Najskôr sa po 18 zápasoch gólového mlčania presadil Varga, no vzápätí dal svoj druhý gól v zápase Haščák.

V tretej tretine mala Nitra výbornú príležitosť skorigovať stav, keď po faule Kytnára hrala štyri minúty v početnej výhode, no gólovo sa nepresadila. Duel sa potom viac menej už len dohrával, Slovan vedomý si náskoku neriskoval, nepúšťal sa toľko do ofenzívy a spoľahlivo bránil priestor pred bránkoviskom. Nitra sa snažila o gól, no to, čo prešlo za obranu, vykryl spoľahlivý Windsor. Brankár Slovana inkasoval až v krátkej presilovke domácich o dvoch hráčov, skóre zápasu v nej uzavrel Rockwood.