Slovan v decembri v Prahe na Letenskej pláni

HC SLOVAN Bratislava prijal pozvanie organizátorov Winter Hockey Games 2024 a predstaví sa v decembri v extraligovom zápase pod holým nebom v najväčšom slovenskom hokejovom derby proti HC Košice.

Zápas bude regulárnym duelom daného kola Tipos extraligy a Slovan v ňom bude vedený ako domáci tím. Zápas sa uskutoční v aréne s kapacitou okolo 16 800 miest, ktorá vyrastie počas víkendu 5. až 8. decembra 2024 na známej Letenskej pláni v Prahe.

Winter Hockey Games 2024 prinesie nabitý štvordenný program. Okrem slovenskej hokejovej klasiky Slovan vs Košice sa budú hrať dva zápasy českej najvyššej súťaže, súboj univerzitných tímov Česka a Slovenska, ako aj exhibičný zápas svetových hokejových hviezd. Organizátori navyše pridali do programu zápas 1. českej hokejovej ligy medzi Slaviou Praha a Vsetínom. V rokovaní je tiež zápas dvoch popredných celkov najvyššej nemeckej súťaže DEL.

"Snažíme sa o maximálne atraktívny program. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť detaily ohľadom zápasu slovenskej extraligy. Súboj medzi Slovanom Bratislava a HC Košice je tradične atraktívnym slovenským derby a veríme, že si ho užijú aj českí fanúšikovia," povedal Martin Loukota, prezident Asociace profesionálních klubů APKLH.

Predbežný program zápasov na ľadovej ploche pod holým nebom s výhľadom na ikonický Pražský hrad vyzerá nasledovne:

Štvrtok 5. decembra: zápas univerzitného hokeja Česko vs Slovensko

Piatok 6. decembra: HC Škoda Plzeň vs Banes Motor České Budějovice / Tipsport extraliga

Sobota 7. decembra: HC SLOVAN Bratislava vs HC Košice + HC Sparta Praha vs HC Kometa Brno

Nedeľa 8. decembra: zápas legiend Česko vs Výber sveta

Na otvorenej voľnej ploche na pražskej Letnej vyrastie počas prvého adventného víkendu hokejový areál s rozlohou 10 tisíc štvorcových metrov. Súčasťou tribún budú dve obrovské LED obrazovky a diodový prstenec na prezentáciu informácií o zápase a reklamných partnerov. Súčasťou areálu bude tiež priestranná fanzóna, v ktorej bude pre fanúšikov počas každého dňa pripravený zaujímavý program, vrátane vystúpení českých a slovenských hudobných skupín. Samozrejme, vstup do fanzóny bude v rámci zakúpenej vstupenky na zápas.

Vrcholom štvordňového hokejového sviatku bude súboj legiend českého a svetového hokeja. Zostavy oboch tímov skladajú ambasádori projektu a bývalí výborní hokejisti Jakub Voráček a Patrik Eliáš, ktorí sa samozrejme predstavia aj na ľade. Prvými potvrdenými menami sú napríklad bývalý výborný center českej repre Bobby Holík, švédsky obranca Johnny Oduya, ako aj bývalí spoluhráči Patrika Eliáša Jason Arnott - držiteľ Stanely Cupu s New Jersey Devils a Brendan Morrison. Lákadlom bude nepochybne tiež Petr Čech, skvelý český futbalový brankár, ktorý svoje brankárske umenie už zopárkrát prezentoval aj v hokejovej výstroji. 

Vstupenky na tento mimoriadny hokejový víkend v Prahe vrátane zápasu HC SLOVAN Bratislava vs HC Košice bude prebiehať prostredníctvom spoločnosti Ticketportal na www.ticketportal.cz. Ceny vstupeniek na zápas Slovana sa budú pohybovať od 590 do 1390 Kč (okrem VIP), t.j. približne 24 až 56 eur.

Detailnú informáciu pre fanúšikov Slovana ohľadom cien do konkrétnych sektorov a spôsobu predpredaja prinesieme ešte do konca tohto týždňa.

Podujatie Winter Hockey Games 2024 organizuje pražská agentúra Eniva. V nedávnej minulosti stála za myšlienkou podobného projektu v Špindlerovom Mlyne, ktorý ale zmaril COVID-19. Vlani úspešne vypredala O2 Arénu na súboji českých a slovenských hokejových legiend pri príležitosti 25. výročia zlatej medaily pre české národné mužstvo na Zimných olympijských hrách v Nagane 1998.

Slovan sa na tento zápas teší a vníma ho ako jedinečnú príležitosť predstaviť sa hokejovým fanúšikom v krajine čerstvých majstrov sveta.

„Navyše veríme, že do Prahy nás príde povzbudiť aj veľké množstvo našich fanúšikov. Zápasy pod holým nebom majú špecifickú atmosféru, aj pre hráčov je to zážitok na celú kariéru. Pre náš klub je cťou, že nás spolu s Košicami organizátori oslovili ako istých veľvyslancov slovenského klubového hokeja. Veľmi rýchlo a korektne sme sa tiež dohodli na všetkých podmienkach, keďže v zápase budeme vedení ako domáci tím," uzavrel športový riaditeľ HC SLOVAN Bratislava Rostislav Dočekal.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar