Slovan ukončil spoluprácu s trénerom Jánom Pardavým

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na predčasnom ukončení zmluvy s hlavným trénerom Jánom Pardavým.

K ukončeniu spolupráce prišlo po dnešnom podvečernom stretnutí s akcionármi klubu, na ktorom sa hľadali a analyzovali príčiny zlého štartu Slovana do novej sezóny. Slovan prehral tri zo štyroch súťažných zápasov jasným rozdielom skóre, jediné víťazstvo uhral na ľade extraligového nováčika v Humennom. Vrátane prípravných zápasov prehral Slovan sedem z posledných ôsmich zápasov.

"Snažili sme sa spoločne v danej situácii nájsť riešenie, ktoré bude najlepšie pre klub a pre mužstvo. Niekedy veci jednoducho nevyjdú tak, ako si predstavujete, akokoľvek tomu dávate všetko. Nechcel som, aby moja osoba bola prípadnou záťažou pri postupnom zlepšovaní sa mužstva. To nepochybne príde, o tom som presvedčený. Neodchádzam zatrpknutý, naopak, Slovanu som vďačný za príležitosť. Verím, že mojím odchodom mužstvo dostane nový impulz, ktorý teraz veľmi potrebuje a v tabuľke bude už len stúpať nahor," povedal na margo ukončenia spolupráce Ján Pardavý.

Ján Pardavý sa stal  hlavným trénerom A mužstva HC SLOVAN Bratislava v júni 2022 po majstrovstvách sveta vo Fínsku. Do majstrovského mužstva prišiel zároveň ako jeden z asistentov reprezentačného trénera Craiga Ramsayho, aby v Slovane vytvoril úspešný trénerský tandem s ďalším reprezentačným asistentom Andrejom Podkonickým, pričom bol oficiálne menovaný ako hlavný tréner. Pred angažmán v Slovane pôsobil ako asistent trénera a neskôr ako hlavný tréner päť sezón v rokoch 2017-2021 v Dukle Trenčín, za ktorú v období medzi rokmi 1991 a 2013 odohral trinásť hokejových sezón (okrem Trenčína pôsobil ako hráč aj vo Vsetíne, Znojme, Djurgardens, MoDo, Banskej Bystrici a v závere kariéry v Strasbourgu). 

Ján Pardavý začal svoje pôsobenie v Slovane na výborne obsadenom domácom turnaji o Dunajský pohár a následne účinkovaním v skupinovej fáze Ligy majstrov. Kvalitná letná príprava a konfrontácia so špičkovými európskymi tímami sa pozitívne podpísala na dobrom vstupe do vlaňajšej sezóny. Slovan po prvý raz nebodovol až v poslednom kole prvej štvrtiny základnej časti v Nových Zámkoch a po veľkú väčšinu bol na prvom mieste. Mužstvo však nedokázalo ďalej stupňovať svoju výkonnosť, po Novom roku 2023 sa dostavil pokles formy, ktorý vyvrcholil stratou prvého miesta po základnej časti dvomi prehrami v posledných kolách. Vo štvrťfinále play off potom Slovan stroskotal na Michalovciach (2:4 na zápasy).

Po sezóne klub opustili viacerí skúsení hráči (Zigo, Matoušek, Kytnár, Haščák), ako aj importi, ktorí sa nepresadili (Duke, Kallen, Scherbak). Manažmentu sa nepodarilo udržať opory Harrisa, Hlavaja a MacKenzieho. Akcionári však napriek neúspešnému záveru sezóny potvrdili vo svojich funkciách všetkých troch trénerov Pardavého, Podkonického i Kapuša. Podkonický krátko po MS v Lotyšsku kývol na ponuku Avangardu Omsk z KHL a na poste asistenta zodpovedného za defenzívu ho nahradil Rudolf Jendek.

Ján Pardavý viedol Slovan celkom v 60 súťažných extraligových zápasoch. Z nich sa mu podarilo zvíťaziť v 33, naopak v 27 odchádzal s mužstvom ako porazený. Celkom dokázal získať zo 180 možných bodov  104, čo predstavuje 58% všetkých možných bodov. Pre porovnanie, jeho predchodcovia Roman Stantien (2019-2021) získal 66% všetkých bodov v 85 zápasoch a Robert Döme (2021-2022) dosiahol 61%-nú úspešnosť v 70 extraligových dueloch.

Jánovi Pardavému klub ďakuje za odvedenú prácu, aj keď sa mu nepodarilo celkom naplniť spoločné ciele a očakávania, a v ďalšej práci mu želá veľa úspechov.

Najbližšie tréningy A mužstva v tomto týždni povedú doterajší asistenti Rudolf Jendek a Richard Kapuš. Meno nového hlavného trénera A mužstva HC SLOVAN Bratislava by mohlo byť známe ešte do konca tohto týždňa.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar