Slovan suverénnym výkonom znížil stav série

Tipos extraliga - štvrťfinále play off, piaty zápas /na 4 víťazstvá/:

HC SLOVAN Bratislava - Dukla Ingema Michalovce 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 5. Fominych (Beňo), 7. Harris (Takáč, Beňo), 53. MacKenzie, 57. Kytnár. Rozhodovali: D. Konc st., Korba - Knižka, Jedlička, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Macejko (Michalovce) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky a oslabenia: 0:0, 8303 divákov.

/strav série: 2:3/

HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Minárik, Duke – Kukumberg, Kytnár, Haščák – Török, Zigo, Matoušek
Dukla Michalovce: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Macejko, Glazkov, Cibák – Vašaš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Zabusovs – Puliš, Galamboš, Okoličány – Garreffa, Chalupa

Hráči úradujúceho majstra vstúpili do zápasu s veľkou dominanciou a tlakom. Nerozhodný stav vydržal len do piatej minúty, keď strela Fominykha skončila aj za pomoci dobre cloniaceho Dukea za Škorvánkom - 1:0. O dve minúty neskôr už bolo 2:0, v páde prihrával Samuel Takáč a druhý gól strieľal Brant Harris.

V 25 minúte mohol zvýšiť Brant Harris. Najskôr netrafil odkrytu bránu, potom bekhdenom neprekonal Škorvánka. O osem minút neskôr zase rovnako netrafil odkrytú bránku Tomáš Török.

Poistku pre HC SLOVAN zariadil v 53. minúte Matt MacKenzie a pri power play hostí ešte skóroval do prázdnej bránky Milan Kytnár.

Šiesty duel série v Michalovciach je na programe v nedeľu o 18:30 h.