Slovan stratil náskok, zápas napokon rozhodol v predĺžení

HC SLOVAN Bratislava zvíťazil nad HK Poprad 5:4 po predĺžení.

HC SLOVAN Bratislava – HK Poprad 5:4 pp (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 13. Fominych (Takáč, Duke), 18. Pecararo (MacKenzie, Takáč), 20. Pecararo (Harris), 36. Takáč (Duke, Fominych), 63. Ackered – 4. Bubela (Jermain), 32. Kotvan (Záborský, Kolouch), 52. Mlynarovič (Svitana, Bubela), 56. Svitana (Mlynarovič, Betker). Rozhodovali: Krajčík, Žák – Frimmel, Valo, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Sersen (Slovan) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 5543 divákov.

HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominych, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska
Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paločko, Kundrik – Suchý

Slovan nastúpil na domáci zápas po dvoch predošlých prehrách a ani proti Popradu nezačal najlepšie. V 4. minúte otvoril skóre stretnutia Bubela, ktorý vymietol horný roh Coreauovej brány.  Vyrovnať mohol Harris, prihrávku Pecarara nepretlačil za brankára Petersa. Slovan sa dočkal v 13. minúte. Súboj o puk vyhral v rohu klziska Duke, posunul ho na Takáča, ktorý našiel Fominykha a ten sám pred brankárom nezaváhal. Aktívny bol prvý útok. Najskôr nevyšla Pecararovi prihrávka do prázdnej brány na Ziga, druhýkrát zobral americký krídelník zodpovednosť na seba a strelou pomedzi nohy Petersa poslal Slovan do vedenia. Rovnaký hráč zúžitkoval vyhrané buly Harrisa a dve sekundy pred koncom zvýšil na 3:1.

Poprad korigoval gólom Kotvana v presilovej hre na 3:2. Prečíslenie využila dvojica Duke - Takáč, keď druhý menovaný vrátil Slovanu dvojgólové vedenie.

Slovanisti kontrolovali stav do 51. minúty, kedy prišiel faul Michala Sersena na Patrika Svitanu. Ten arbitri ohodnotili trestom 5 min plus do konca stretnutia a Poprad trestal. Na 4:3 strieľal gól Mlynarovič, štyri minúty pred koncom vyrovnal Svitana.

Výhru napokon vydolovali Slovanisti v predĺžení. V presilovej hre rozhodol strelou švihom spomedzi kruhov Carl Ackered. Slovanisti tak vďaka triumfu zvýšili náskok na čele tabuľky pred druhým Zvolenom na tri body.