Slovan si poradil aj s Banskou Bystricou

Slovan zvíťazil na ľade Banskej Bystrice presvedčivo 5:1.

Do stretnutia sme vstúpili lepšie. Ujali sme sa vedenia už v štvrtej minúte Harrisom, ktorý z pravej strany prestrelil Belányiho. Na začiatku druhej tretiny využil dôraz Tomáša Matoušeka a pošmyknutie Pavlina Lukošík a bolo 0:2. Tretí gól Slovana dal z úniku po ideálnej prihrávke Juraja Valacha Marcel Haščák. Domáci odpovedali Troockom zblízka, keď na dvakrát posielal puk za Coreaua. Na prelome druhej a tretej tretine Slovan ustál oslabenie o dvoch hráčov a v 47. minúte sám využil prvú presilovku v zápase, keď sa po peknej prihrávke spoza bránky od Takáča po prvý raz v sezóne trafil Pecararo. Slovan pridal aj piaty gól po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol dvojgólový navrátilec do zostavy Brant Harris.

HC ´05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 34. Troock (Kabáč) – 4. Harris (Fominych, MacKenzie), 23. Lukošík, 32. Haščák (J. Valach), 47. Pecararo (Takáč, Haščák), 51. Harris (Takáč, Maier).

Rozhodovali: M. Novák, Žák – Tvrdoň, Gegáň

2598 divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Björkung, Bačik, Pavlin, Holenda, Luža, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – Urbánek, Bíreš, J. Sukeľ – R. Gašpar, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek

Slovan: Coreau – J. Valach, Golian, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Maier – Pecararo, Preisinger, Haščák – Fominych, Harris, Takáč – Lukošík, Minárik, Matoušek – Šotek, Zigo, T. Török