Slovan sa posilnil o lotyšského účastníka majstrovstiev sveta

HC SLOVAN Bratislava rozšíril svoje útočné rady pre najbližšiu sezónu o 28-ročného reprezentanta Lotyšska Haraldsa Egleho.

Haralds Egle nastúpil v drese Lotyšska na nedávno skončených majstrovstvách sveta v Česku do šiestich zápasov. Raz skóroval do siete Kazachstanu. Celkom v tejto sezóne odohral za reprezentáciu pobaltskej krajiny 12 zápasov s bilanciou 4 góly a 3 asistencie.

Vlani nastupoval v drese konkurenčného MHk 32 Liptovský Mikuláš. Vrátane kvalifikácie o playoff odohral 54 zápasov, v ktorých zaznamenal 12 gólov a 31 asistencií. So 43 bodmi bol najproduktívnejším hráčom mužstva z Liptova a 21. najprodukívnejším hráčom celej ligy. Z hráčov Slovana mal vlani viac bodov iba líder klubových štatistík Liam Pecararo.

Haralds Egle (nar. 11. mája 1996, Liepaja, Lotyšsko) je odchovancom miestneho klubu Metalurgs. Veľmi skoro - už v pätnástich rokoch - však odišiel do zámoria. Jeho kariéra sa ďalej rozvíjala v kvalitnej americkej juniorskej súťažI USHL v tímoch Muskegon Lumberjacks, Madison Capitols a Chicago Steel. Egle ušiel pozornosti skautom NHL a nebol draftovaný. Čiastočne si to však vynahradil ziskom ceneného univerzitného titulu v NCAA v tíme univerzity Clarkson v sezóne 2018/19. V tom istom roku sa dostal aj do druhého All Stars výberu súťaže.

Po štvorročnom pôsobení v NCAA podpísal Haralds dvojročný kontrakt s tímom AHL Manitoba Moose, ktorý je farmou Winnipegu Jets. Na niekoľko zápasov hosťoval v klube DVTK Miskolc, a to práve v období, keď tento tím pôsobil v slovenskej najvyššej súťaži. V 18 zápasoch za maďarský tím zaznamenal 17 bodov.

Sezónu 2022/23 odohral v klube druhej najvyššej švajčiarskej ligy SC Langenthal, kde mal viac ako bod na zápas (53 bodov v 46 zápasoch). Odtiaľ viedli jeho kroky do Liptovského Mikuláša.

Haralds Egle reprezentoval Lotyšsko vo všetkých výberoch krajiny od 16 rokov. Za A mužstvo doteraz odohral 19 zápasov, účasť na MS v Česku bola jeho prvou na najvyššom fóre. Je najstarším zo štyroch bratov, okrem hokeja sleduje a rád si zahrá aj futbal. V Slovane bude nateraz po Pecararovi a Acolatsem tretím legionárom.

"Haralds je dynamickým typom útočníka, ktorý dokáže rovnocenne nastupovať na krídle, ako aj na centri. Má kvalitnú strelu a zmysel pre kombinačnú hru. Dlhšie sme ho sledovali, podľa môjho názoru má za sebou zatiaľ svoju najlepšiu sezónu, v ktorej odohral aj najviac zápasov na medzinárodnom fóre. Rátame s ním do prvých dvoch útokov a veríme, že u nás bude ďalej výkonnostne rásť," povedal k podpisu lotyšského internacionála športový riaditeľ HC SLOVAN Rostislav Dočekal.

 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar