Slovan prevalcoval Liptovský Mikuláš

HC SLOVAN zdolal domáci celok hladko 7:1.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)

Góly: 39. Jurík (Walega, Salija) - 2. Sukeľ (Gašpar), 22. Kytnár (Breton, Harris), 23. Valach (Gašpar, Beňo), 42. Rapuzzi (MacKenzie), 48. Rapuzzi (MacKenzie, Haščák), 56. Haščák, 60. Harris (Gašpar, Gachulinec). Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. - D. Konc ml., Hajnik, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Varttinen 5+20 za bitku - Belluš 5+20 za bitku, Preisinger 2+10 za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Liptovský Mikuláš: Ivannikov (23. Kozel, 53. Ivannikov) – Varttinen, Ventelä, Mezovský, Salija, Droppa, Krempaský – Hovorka, Kriška, Handlovský – Karpinnen, Walega, Obdržálek – Paločko, Haluška, Jurík – Feherpataky, Nemec, Dunčko
HC SLOVAN: Windsor – Golian, MacKenzie, Maier, Gachulinec, Breton, Valach, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Fominych – Gašpar, Kytnár, Sukeľ – Šotek, Preisinger, Belluš

Favorit duelu sa expresne ujal vedenia, keď už v 2. minúte Gašpar vypichol puk protihráčovi, zmocnil sa ho Sukeľ a pohotovou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre. Prvú tretinu poznačil tvrdý zákrok na Šoteka, po následnej bitke dostali domáci Varttinen aj hosťujúci Belluš osobné tresty. Liptovský Mikuláš mohol vyrovnať v 11. minúte, ale dorážku Obdržálka zneškodnil Windsor v bránke Slovana.

Domáci za nevyužitú šancu pykali na začiatku druhého dejstva a hneď dvakrát. V 22. minúte v presilovke po strele Bretona dorazil Kytnár puk pomedzi Ivannikova a len o niekoľko desiatok sekúnd neskôr sa domáci brankár dopustil veľkej chyby, po strele Gašpara mu puk vypadol z lapačky a zvýšil už na rozdiel troch gólov. Mikulášania skórovali krátko pred druhým klaksónom, na 1:3 znížil Jurík, ktorému spoza bránky šikovne prihral Walega.

Bola to však jediná gólová radosť Liptákov v zápase, zato v tretej tretine inkasovali až štyrikrát. V 42. minúte Rapuzzi tečoval strelu MacKenzieho od modrej čiary. O šesť minút neskôr ten istý hráč využil presilovú hru. Opäť sa presadil úspešným tečom a aj tentoraz po nahodení MacKenzieho. Svoju ďalšiu príležitosť nevyužil Obdržálek. V 53. minúte Ivannikova v domácej bránke vystriedal Kozel, ale ani on si neudržal čisté konto. v závere vysoký triumf lídra tabuľky ešte zvýraznili Haščák a Harris.