Slovan prehral po ďalšom predĺžení

HC SLOVAN Bratislava prehráva vo štvrťfinále s Michalovcami 1:2 na zápasy. O osude tretieho duelu rozhodlo rozporuplné trestné strieľanie v predĺžení.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly:
17. Paločko, 34. Glazkov (Pereskokov, Suja), 64. Pereskokov (z tr. strieľania) - 49. Beňo (Pecararo), 55. Pecararo (Harris, Sersen). Rozhodovali: Orolin, Žák - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3800 divákov.

Dukla Michalovce: Škorvánek – Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin, Macejko, Glazkov – Vašaš, Pavlovs, Buc – Puliš, Galamboš, Paločko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Garreffa, Chalupa, Okoličány
HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Zigo, Haščák – Kukumberg, Kytnár, Takáč – Török, Minárik, Matoušek

/stav série 2:1/

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali v utorkovom treťom stretnutí štvrťfinále play off Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 3:2 po predĺžení. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 2:1. Štvrtý duel je na programe v stredu 22. marca opäť v Michalovciach.

Domáci otvorili skóre duelu v 17. minúte, Matúš Paločko po chybe Slovana na útočnej modrej a samostatnom úniku prekonal bekhendom brankára Jareda Coreaua.  V 34. minúte zvýšil obranca Ivan Glazkov na 2:0, keď oklamal pri mantinely dvojicu brániacich hráčov Slovana.

Úradujúci majster však v tretej tretine pridal. Najskôr znížil Michal Beňo, ktorý spoločne s Liamom Pecararom zmiatli obranu domácich. Autor asistencie pri prvom góle sa potom uvoľnil pri Mihalikovi a vyrovnal na 2:2.

Duel tak dospel až do predĺženia, v ňom sa hralo len štyri minúty. Po závere pred našou bránou a obrannom zákroku Samuela Takáča, ktorý najskôr dostal do bezpečia puk a následne nekontroľovane vletel do pravej tyčky čím neúmyselne posunul bránu, hlavný arbiter viac ako diskutabilne nariadil v prospech Dukly trestné strieľanie. To využil Vadim Pereskokov a rozhodol o osude zápasu.