Slovan pod holým nebom pokoril Košice

Pred 14.244 divákmi na futbalovom Tehelnom poli, zvíťazil HC SLOVAN nad HC Košice a je opäť na čele tabuľky.

HC SLOVAN Bratislava – HC Košice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 30. Kytnár (Takáč), 39. Takáč (Sersen), 60. Takáč (Sersen, Kytnár) - 16. Paršin (Chovan). Rozhodovali: D. Konc st., Hronský - Junek, Durmis, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 14.244 divákov.

HC SLOVAN: Coreau – MacKenzie, Golian, Maier, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Fominykh – Lukošík, Kytnár, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Zigo, Bezák, Matoušek – Šotek
Košice: Janus – Romančík, Southorn, Bartoš, Olsson, Ferenc, Šedivý, Novota – Bartánus, Chovan, Parshin – Jääskeläinen, Pollock, Tybor – Lamper, Slovák, Leskinen – Rogoň, Linet, Havrila

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v dohrávke 24. kola Tipos extraligy nad HC Košice 3:1. Po tomto triumfe sa obhajca titulu dostal opäť na čelo tabuľky, kde má náskok jeden bod pred druhým Zvolenom a má zápas k dobru. Stretnutie bolo súčasťou podujatia Kaufland Winter Games 2023 v Bratislave, na Národnom futbalovom štadióne ho sledovalo rekordných 14.244 divákov.

O čestné vhadzovanie sa postaral Václav Nedomanský, najlepší strelec v histórii Slovana. V rokoch 1962 až 1974 nastrieľal za klub 349 gólov v 419 dueloch.

Slovan bol v prvej tretine lepším tímom, no jeho šance zostali nepremenené. Do dobrých streleckých pozícií sa dostal Marcel Haščák, no po góle volala aj situácia dvoch proti jednému, ktorú nezakončil Šotek. Skóre zápasu však otvprili východniari. Parshin sa individuálne presadil v útočnom pásme a nahodený puk na bránu skončil až v sieti - 0:1.

V druhej tretine si konečne zakričali gól aj plné tribúny Tehelného pola. Presne v polovici zápasu bol po strele Takáča dôrazný Kytnár, ktorý vyrovnal na 1:1: O deväť minút neskôr zase Samuel Takáč prehodil puk ponad Janusa a Slovan už vyhrával.

Záverečné dejstvo bolo v znamení kontroly zápasu zo strany Slovana, ktorý držal jednogólový náskok. Bodku za stretnutím dal opäť Samuel Takáč, ktorý na 3:1 stanovil strelou do prázdnej brány.

Podujatie pod holým nebom sa konalo v slovenskej najvyššej súťaži po druhý raz, v roku 2019 na banskobystrických Štiavničkách Zvolenčania zdolali Banskú Bystricu 3:2.

Akcia na Tehelnom poli bola zároveň oslavou stého výročia klubu HC Slovan, ktorá prebehla pre covid len v obmedzenom režime.