Slovan ovládol duel s Košicami

HC SLOVAN zdolal HC Košice hladko 3:0 a pripísal si už ôsmu výhru v rade.

HC SLOVAN Bratislava - HC Košice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 9. Takáč (Golian, Harris), 19. Sukeľ (Fominych, Bezák), 45. Yogan (Golian, Harris). Rozhodovali: Rozhodca: Hronský, Müllner – Hercog, D. Konc ml., vylúčení: 4:8, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC SLOVAN: Windsor – MacKenzie, Golian, Beňo, Sersen, Valach, Maier – Haščák, Rapuzzi, Jääskeläinen – Yogan, Harris, Takáč – Gašpar, Kytnár, Matoušek – Fominych, Bezák, Sukeľ – Šotek
HC Košice: Košarišťan – Snuggerud, Deyl, Cibák, Tansey, Šedivý, Saucerman, Jacko – Bartánus, McPherson, Pereskokov – Parshin, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Slovák, Mrázik – Jokeľ, Havrila, Milý

Slovan bol v prvej dvadsaťminútovke lepším tímom na ľade a pomer síl naznačila už prvá strela na bránku po 70 sekundách, kedy Golian trafil žŕdku. V ôsmej minúte už domáci viedli, keď Takáč trafil korčuľu Goliana, rozhodcovia si ešte overili platnosť tohto zásahu u videorozhodcu. Hostia mali paradoxne najväčšiu šancu pri oslabení, keď Sersenovi utiekol Jokeľ, ale v koncovke nemal košický hráč dostatok pokoja a priestoru a Windsor ho vychytal. Na 2:0 mohol zvýšiť Harris, ale podarilo sa to až Sukeľovi, ktorý využil presnú prihrávku Fominycha.

V druhej tretine sa scenár hry nezmenil. Slovan bol lepší, svojho súpera výrazne prestrieľal, výkon Košičanov bol jalový. Hráči Slovana súpera vysoko napádali, čo robilo Oceliarom najväčší problém. Hneď po zmene strán trafil Haščák konštrukciu bránky, hostia mali najväčšiu šancu v presilovej hre v 34. minúte. Tréner Kaskinen si pred jej začiatkom vzal oddychový čas, lebo táto situácia mohla zlomiť zápas, ale Bartánus trafil v sľubnej pozícii iba brankára. Tesne pred koncom tretiny mohol dať Slovan tretí gól, ale Yogan neuspel.

Tretia dvadsaťminútovka sa už niesla v znamení úsilia Košičanov streliť aspoň jeden gól, ale Slovan hral naďalej veľmi kompaktne a disciplinovane. Inkasovať mohol až v 57. minúte, ale Jokeľa vychytal fantasticky Windsor. Ešte predtým sa peknou individuálnou akciou blysol Yogan, presnou strelou definitívne rozhodol o triumfe Slovana. Pre zverencov Róberta Dömeho to bol už druhý domáci triumf za sebou bez inkasovaného gólu.