Slovan otvorí Dunajský pohár v tejto zostave

HC SLOVAN Bratislava nastúpi dnes od 19:00 h v zápase Danube Cupu proti tímu HC Sparta Praha.

Tréneri Slovana Ján Pardavý, Andrej Podkonický a Richard Kapuš dajú v bránkovisku v úvodnom stretnutí turnaja príležitosť Samuelovi Hlavajovi. Na striedačke zostane pripravený Samuel Baroš.

V obrane máme k dispozícii sedmičku bekov. Carl Ackered má pri sebe Juraja Valacha, Matt Mackenzie bude hrať s Michalom Beňom. Vedľa Daniela Gachulinca sa predstaví Andrej Golian. Siedmy bek je v zostave napísaný Patrik Maier. Viróza vyradila z hry kapitána Michala Sersena.

Elitnú formáciu vytvorí trojica Liam Pecararo, William Rapuzzi, Marcel Haščák. Dvojicu Samuel Takáč, Brant Harris dopĺňa Daniil Fominykh. V treťom útoku Slovana figuruje trojica Tomáš Matoušek, Jakub Minárik, Tomáš Zigo. Vo štvrtej formácii bude hrať Tomáš Török, Milan Kytnár a Adam Lukošík.

Zostava:  Hlavaj (Baroš) – Ackered, Valach, Pecararo, Rapuzzi, Haščák – Beňo, Mackenzie, Takáč (C), Harris(A), Fominykh – Golian, Gachulinec, Matoušek (A), Minárik, Zigo – Maier, Török, Kytnár, Lukošík

Vstupenky na všetky zápasy turnaja, ktorý bude pokračovať ďalšími hracími dňami v piatok a nedeľu, sú v predaji online v Ticketportali. Vstupenky sa budú dať kúpiť aj v pokladniach zimného štadióna od 14:00 h. Zvýhodnená celodenná vstupenka, ktorá platí na oba zápasy daného dňa, stojí od 6 do 12 eur. Najdrahšia vstupenka na zápas Slovan vs Sparta stojí 10 eur, na ostatné zápasy bez účasti Slovana iba 6 eur.