Slovan otočil výsledok a raduje sa z výhry

HC SLOVAN Bratislava síce prehrával s Nitrou po prvej tretine 0:2, napokon však štyrmi gólmi otočil priebeh zápasu a po výhre 4:2 berie plný počet bodov.

HC SLOVAN Bratislava - HK Nitra 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 30. Pecararo (Takáč), 50. Lukošík (Beňo, Minárik), 53. Haščák (Harris, Takáč), 59. Takáč (Valach, Harris) - 1. Gajdoš (Krivošík, Myklukha), 9. Holešinský (Donaghey). Rozhodovali: Krajčík, Stano - Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4175 divákov.

HC SLOVAN: Coreau – Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian – Pecararo, Minárik, Haščák – Fominykh, Harris, Takáč – Lukošík, Zigo, Matoušek – Kukumberg, Bezák, Török – Šotek
Nitra: O´Connor – Bodák, Mezei, Donaghey, Erkamps, Švarný, Gajdoš, Štefanka – Holešinský, Myklukha, Krivošík – Varga, Buncis, Solenský – Lacka, Knies – Pekarčík, Šramaty, Tvrdoň – Sýkora

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľnom šlágri 6. kola Tipos extraligy HK Nitra 4:2. V repríze minuloročného finále viedli Nitrania po prvej tretine 2:0 po góloch Františka Gajdoša a Adriána Holešinského, domáci potom otočili skóre zásluhou Liama Pecarara, Adama Lukošika, Marcela Haščáka a Samuela Takáča. Slovan si pripísal štvrtý triumf v sezóne, Nitra zaknihovala naopak štvrtú prehru.

Duel so začiatkom o 15:00 h začala lepšie Nitra, ktorá sa už v prvej minúte ujala vedenia. Obranca Gajdoš strelou švihom prekvapil gólmana Coreaua aj fanúšikov Slovana v hľadisku. Pre hostí to bolo ešte veselšie o osem minút neskôr. Presilovú hru využil aj s prispením nešťastného teču Juraja Valacha, nitriansky útočník Holešinský. Vlaňajší finalista Tipos Extraligy trápil obranu belasých aj naďalej, Coreauovi pomohla dvakrát aj konštrukcia brány.

Slovan postupne vyrovnal hru a začal si pripravovať strelecké príležitosti. Kontaktný gól dosiahol presne v polovici zápasu Pecararo, ktorý sa pekne pohral s obrancom Bodákom i gólmanom O'Connorom. Ďalší priebeh zápasu priniesol rýchly hokej so šancami na oboch stranách. Snaha Slovana bola korunovaná gólom na 2:2 z hokejky Lukošíka, ktorý trafil presne do horných poschodí brány.

Tlak Slovana zúročil na vedúci gól Marcel Haščák, tomu v presilovke ponúkol skvelú prihrávku Brant Harris. V závere zápasu vsadili hostia všetko na jednu kartu a pri záverečnej powerplay spečatil výhru Slovana gólom do prázdnej brány Samuel Takáč.