Slovan obsadil na President Cup 5. miesto

Mužstvo HC SLOVAN Bratislava obsadilo na dobre obsadenom medzinárodnom turnaji hráčov do 17 rokov v Třinci konečné 5. miesto. Oproti vlaňajšku si tak polepšilo o dve priečky.

Slovan je pravidelným účastníkom prestížneho President Cupu v Třinci. Zverenci trénera Michala Macha na severe Moravy z piatich zápasov trikrát zvíťazili a dvakrát prehrali. V základnej skupine porazili Spartu Praha 3:2 a reprezentáciu Ukrajiny rovnakým skóre. Podľahli domácemu Třincu 0:4 a lotyšskému HS Riga 3:6. V skupine obsadili 3. miesto a v zápase o konečnú 5. priečku zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch nad Vítkovicami, keď vyrovnávajúci gól strelil Timur Trebula iba 3 sekundy pred záverečnou sirénou.

V repríze vlaňajšieho finále sa stretli Energie Karlovy Vary s HS Riga. Západočesi nadviazali na svoj triumf z minulého roku a Lotyšov zdolali tesne 3:2. 

Slovanisti sa museli na turnaji zaobísť bez viacerých opôr, ktoré reprezentovali Slovensko na Turnaji piatich krajín v Chomutove. Napriek tomu vylepšili vlaňajšie 7. miesto o dve priečky a turnaj ukončili s pozitívnou bilanciou.

Naše farby na turnaji reprezentovali títo hráči:

Henriquez, Hornáček (brankári) - Bereš, Floriš, Chalmovský, Mišovič, Požgay, Ružanský, Tomaškovič (obrancovia) - Burov, Ďurišin, Fecko, Haborák, Jánošík, Kadlečík, Potočka, Slovák, Stankoven, Šramatý, Šurlák, Taliga, Trebula, Truchlý, Válek, Vida (útočníci). Hlavný tréner: Michal Macho.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar