Slovan nedokázal zmazať trojgólové manko

HC SLOVAN vo svojom prvom zápase na Danube Cupe prehral so Spartou Praha 2:3. V ďalšom zápase štvrtkového programu Lukko Rauma zdolal HC Davos rovnako 3:2.

Hokejisti domáceho Slovana Bratislava prehrali vo svojom prvom zápase na turnaji Dunajský pohár (Memoriál Jána Staršieho) so Spartou Praha 2:3. "Belasí" dostali tri góly v rozpätí 20. až 24. minúty a dlho sa im nepodarilo znížiť. V závere tretej tretiny však súpera zatlačili, strelili dva góly, no vyrovnať sa im už nepodarilo. V ďalšom zápase vyhralo Lukko Rauma nad HC Davos 3:2.

Lukko Rauma - HC Davos 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 
20. Kestner, 26. Repo, 54. Nyman - 3. Ambühl, 46. Ambühl

HC SLOVAN Bratislava - Sparta Praha 2:3 (0:2)

Góly: 58. Ackered, 59. Haščák - 20. Thorell, 21. Řepík, 24. Řepík

HC SLOVAN: Hlavaj (Baroš) – Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Gachulinec, Golian, Maier – Haščák, Rapuzzi, Pecararo – Fominykh, Harris, Takáč – Zigo, Minárik, Matoušek – Lukošík, Kytnár, Török
HC Sparta: Kořenář (Kovář) – Jurčina, Moravčík, Krutil, Polášek, Mikliš, Tomek, Jandus – Řepík, Horák, Sobotka – Tomášek, Thorell, Konečný – Dvořáček, D.Vitouch, M.Vitouch – Senčak, Fábry, Ton

Slovan nezačal federálne derby zle. Jeho snahe a aktivite však chýbali góly. Naši hráči nedokázali využiť dve početné výhody, v nich si však vypracovali len náznaky šancí.

Hostia z Prahy trestali všetky chyby belasých, po zrážke Ziga s Takáčom zakončil skvele Thorell - 0:1. O minútu neskôr tečoval strelu od modrej čiary Řepík a rovnaký hráč dal z úniku dvoch na jedného tretí gól Sparty.

Zverenci Jána Pardavého v závere vyvinuli tlak a snažili sa o prvý gól. Ten napokon strelil v presilovke o dvoch hráčov Ackered. Zápletku priniesol presný zásah Haščáka v ďalšej presilovke na 2:3. Na viac však už Slovanistom nezostal čas a Sparte tak podľahli o jediný gól.


Časopis Powerplay

04/2023:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Andreja Goliana: Urastený obranca Slovanistom ďalšie dva roky
  • Predstavujeme Nikitu Scherbaka, najnovšiu posilu do útoku
  • Pamätné momenty: Hrdinstvo mužov s maskou
  • Belasá mládež pred vyvrcholením sezóny