Slovan naďalej ráta aj s náhradným kapitánom

HC SLOVAN Bratislava predĺžil zmluvu s útočníkom Miroslavom Preisingerom na ďalšiu sezónu.

"Prajso" pred vlaňajšou sezónou už veľmi nerátal, že by ju strávil v A mužstve Slovana. V lete sa pripravoval s rezervným tímom Modré krídla Slovan, kde mal spolu s ďalšími skúsenými hráčmi Bohunickým a Klučiarom plniť rolu mentora pri ďalšom rozvoji mladých hokejistov. Za Modré krídla Slovan však stihol odohrať iba 7 zápasov s bilanciou 4 góly a 5 asistencií.

Po svojom príchode do Slovana si ho tréner Vladimír Růžička vyžiadal do prvého mužstva. Od prvého zápasu si na poste centra druhého útoku výborne porozumel najmä s Brendanom Ranfordom a napokon dohral v A mužstve celú sezónu. Nastúpil do 45 zápasov vrátane playoff a s tromi gólmi a 17 asistenciami bol tretím najproduktívnejším Slovákom v tíme po Takáčovi a Šillem. Z individuálneho hľadiska to bola jeho najlepšia sezóna od návratu do Slovana v roku 2021.

Miroslav Preisinger (nar. 3.2. 1991, Bratislava) je odchovancom Slovana. Po dvoch sezónach strávených v prestížnej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL) v tíme Sarnia Sting zažil debut v seniorskom tíme v sezóne 2010/11, keď Slovan hrával kvôli rekonštrukcii štadióna v Ružinove. V druhej polovici sezóny nastupoval dokonca v prvom útoku pri skúsenom Ľubomírovi Vaicovi. O rok neskôr bol už pevnou súčasťou základnej zostavy tímu, ktorý sezónu zakončil ziskom majstrovského titulu v siedmom zápase v Košiciach.

"Prajso" okúsil na 15 zápasov aj KHL, avšak v sezóne 2012/13 - prvej pre Slovan v nadnárodnej lige - zväčša nastupoval za extraligovú Skalicu, keďže do nabitej zostavy Slovana pre KHL sa trvalejšie neprebojoval. Nasledujúce dve sezóny sa už definitívne presunul do extraligy a v drese Skalice a Banskej Bystrice zakaždým atakoval 30-bodovú hranicu v produktivite.

Dôležitý zlom v kariére Miroslava Preisingera prišiel v lete 2015, keď po ňom siahla česká extraligová Plzeň. V meste slávneho piva strávil štyri plné sezóny a za škodovku odohral celkom 204 zápasov s bilanciou 51 bodov (16G+35A). Nepatril síce medzi najproduktívnejších hráčov, ale pre mužstvo sa ukázal ako mimoriadne užitočný hráč napríklad pri oslabeniach.

Po návrate na Slovensko v lete 2019 pôsobil dve sezóny v Poprade, kým sa v roku 2021 nezrealizoval jeho návrat do rodného mesta. Do Bratislavy ho zlákal vtedajší športový manažér a bývalý spoluhráč Miroslav Lažo. Spočiatku sa zdalo, že športový manažment Slovana v ňom vidí skôr hráča, popri ktorom budú rásť a rozvíjať sa mladí perspektívni útočníci v Modrých krídlach Slovan. "Prajso" však zakaždým mal takú výkonnosť, že vo všetkých troch sezónach odohral viac zápasov v áčku Slovana. Aj vďaka tomu pridal v sezóne 2021/22 do svojej zbierky druhý majstrovský titul a zaradil sa do prestížnej spoločnosti hráčov Slovana s viac ako jednou trofejou.

Miroslav Preisinger reprezentoval Slovensko na MS v kategórii do 18 a 20 rokov. Na 12 zápasov si obliekol aj najcennejší dres, dal v ňom jeden gól.

HC SLOVAN Bratislava je rád, že ďalší z odchovancov bude v novej sezóne pôsobiť v jeho tíme a spoločne verí v úspešnú sezónu.

"V prvom rade ďakujem manažmentu a trénerom za prejavenú dôveru, vďaka ktorej môzem pokračovať v pôsobení v mojom rodnom meste. Momentálne sa pripravujem v letnej príprave spoločne s tímom a už sa neviem dočkať začiatku novej sezóny. Teším sa, že v ďalšej sezóne budem obliekať dres Slovana a verím, že nová sezóna bude úspešnejšia ako tá posledná," povedal k predĺženiu zmluvy Miroslav Preisinger.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar