Slovan doplnil útok o perspektívneho Slováka

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na zmluve s 20-ročným slovenským útočníkom Pavlom Štetkom, ktorý bol naposledy súčasťou organizácie českého vicemajstra Dynamo Pardubice.

Pavol Štetka (nar. 2. októbra 2003, Humenné, výška 197 cm, hmotnosť 95 kg) začal s hokejom v rodnom Humennom, neskôr už v žiackom veku prešiel do vyššej súťaže v Michalovciach. Ešte pred dovŕšením 15 rokov veku však dostal šancu ukázať sa na skúške v Pardubiciach, ktorým fanúšikoval jeho otec. Skúška dopadla pre neho dobre a od roku 2018 až doteraz bol súčasťou organizácie aktuálne jedného z najlepších a ekonomicky najsilnejších klubov nielen v Česku, ale celej Európe.

V Pardubiciach si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami od U16, cez U17 až po juniorku U20. V sedemnástich rokoch, na jar 2021, debutoval ako jeden z najmladších Slovákov vôbec v najvyššej českej súťaži. Sezónu 2021/22 opäť strávil v pardubickej juniorke, v ktorej patril medzi najlepších a najproduktívnejších hráčov, preto nebolo úplným prekvapením, keď ho v priebehu sezóny 2022/23 opätovne povolali do A mužstva seniorov. Odohral v ňom 10 zápasov s bilanciou 3G+1A, vo väčšine zápasov nastupoval vo formácii so skúsenými českými reprezentantmi Radilom a Zohornom.

Vlani ďalší hokejový rast tohto perspektívneho mladíka pribrzdilo zranenie v dolnej časti tela, ktoré mu dovolilo odohrať iba tri zápasy v rezerve Dynama v druhej najvyššej českej súťaži Chance liga. Teraz by už mal byť opäť stopercentne fyzicky v poriadku, pripravuje sa individuálne a k mužstvu sa pripojí v prvý deň spoločnej letnej prípravy.

Napriek tomu, že Pavol Štetka patril medzi najzaujímavejších hráčov ročníka 2003, pozvánky do mládežníckych reprezentácií Slovenska ho akosi obchádzali. Na svojom konte má reprezentačné akcie vo výberoch Slovenska do 16 a 18 rokov. Veľkú smolu mal na MS do 20 rokov v závere roku 2021 v Edmontone a Red Deeru. Bol súčasťou záverečnej nominácie, odohral jeden zápas, avšak následne celý šampionát kvôli pandémii COVID-19 zrušili.

Slovan sa podľa slov svojho športového riaditeľa Rostislava Dočekala rozhodol dať stále perspektívnemu mladíkovi šancu na reštart a je presvedčený, že sa môže ďalej zlepšovať.

"Na doplnenie útočných radov sme hľadali mladého perspektívneho hráča, ktorý by už mal isté skúsenosti so seniorskym hokejom na vyššej úrovni. Prioritou zároveň bolo, aby to bol Slovák. Pavol spĺňal naše kritériá. Je pravda, že vlani ho pribrzdilo zranenie, ale už je v naprostom poriadku a hladný po hokeji. Na takmer dvojmetrového chlapa výborne korčuľuje, má dobrú strelu a vyspelé hokejové myslenie. Pokúsime sa mu v Slovane vytvoriť také podmienky, aby mohol ďalej napredovať nielen v rámci našej súpisky, ale v celkovom hokejovom raste."

Pavol Štetka sa na angažmán v Slovane veľmi teší a fanúšikom belasých poslal takýto odkaz.

"Som veľmi rád, že som podpísal zmluvu so Slovanom Bratislava. Je to pre mňa obrovský krok v kariére a veľká česť reprezentovať tento klub s takou bohatou históriou a tradíciou. Teším sa na nové výzvy, ktoré ma čakajú, a verím, že spolu s tímom dosiahneme veľké úspechy. Chcel by som poďakovať vedeniu klubu za dôveru, ktorú do mňa vložilo. Urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som prispel k úspechom tímu a priniesol radosť všetkým priaznivcom Slovana. Príprava na sezónu je v plnom prúde a ja sa už nemôžem dočkať, kedy vybehnem na ľad. Verím, že spoločne zažijeme veľa nezabudnuteľných momentov a že sa nám podarí splniť všetky naše ciele."


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar