Slovan cestuje na horúci ľad do Nitry

V piatom kole TIPOS Extraligy Slovan nastúpi o 18:30 h proti domácej Nitre. Priamy prenos na televíznej stanici Sport1.

Nitru, podobne ako Slovan, nezastihol úvod novej sezóny v najlepšej forme. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu prehrali prvé tri zápasy so súpermi, ktorí zvyčajne nepatria medzi ašpirantov na majstrovský titul. Dve úvodné prehry zaznamenali na domácom ľade proti Popradu a Novým Zámkom, tretia prišla na ľade Liptovského Mikuláša. Prvé body prišli v poslednom zápase po domácej výhre nad Michalovcami 3:2 po predĺžení. 

Slovan po nevydarenom úvode už podnikol prvé kroky. Do Nitry prichádza s novým hlavným trénerom Vladimírom Růžičkom, ktorého oznámili majitelia klubu na včerajšej tlačovej konferencii. Pre českého kormidelníka to je prvé zahraničné angažmá mimo Českú republiku. Spoločne s českým trénerom sa verejnosti predstavil aj nový športový riaditeľ Rostislav Dočekal. Slovan v ďalších zápasoch sezóny 2023/24 povedie trénerské trio Růžička - Jendek - Kapuš. Slovan navyše avizuje aj prvé zmeny v hráčskom kádri. V piatok napoludnie pricestoval do Bratislavy kanadský obranca Shawn Lalonde, ktorý však nastúpi najskôr v nedeľnajšom zápase proti Trenčínu.

Lídrami produktivity v Nitre sú podľa očakávania útočníci Samuel Buček a Sahir Gill (obaja po 4 body). Do všetkých štyroch doterajších stretnutí naskočil v bráne Libor Kašík, ktorý má priemer 3,75 inkasovaného gólu na zápas. Produktivitu v Slovane vedú taktiež dvaja útočníci Zach O'Brien a Liam Pecararo, ktorí majú obaja po pať kanadských bodov. V dnešnom zápase sa stretnú tímy, ktorých fanúšikovia očakávajú oveľa viac a pre jedného zo súperov môže byť dnešný zápas odrazovým mostíkom k úspešnejšej sérii.

 


Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi