Slovan a Zach O'Brien sa dohodli na ukončení spolupráce

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol s kanadským útočníkom Zachom O'Brienom na predčasnom ukončení kontraktu, ktorý pôvodne platil do konca prebiehajúcej sezóny.

O'Brien nastúpil do 16 zápasov Tipos extraligy s bilanciou 5 gólov + 7 asistencií. Napriek solídnej produktivite sa nedokázal na širšom európskom klzisku viac presadzovať a jeho vplyv na celkovú hru a výsledky mužstva nebol taký výrazný, ako sa očakávalo a ako si samotný hráč predstavoval. O'Brien prišiel v lete do Slovana s povesťou špílmachra a tvorcu hry, ktorý v predchádzajúcej sezóne ECHL zaznamenal takmer 100 kanadských bodov.

Zachovi ďakujeme za prácu, ktorú stihol odviesť pre náš klub a v ďalšej kariére mu želáme len to najlepšie. Podľa dostupných informácií by sa mal vrátiť do klubu Newfoundland Growlers, ktorý hrá v súťaži ECHL v jeho rodnom meste St. John's.

Po O'Brienovom odchode má Slovan na súpiske 8 hráčov s iným ako slovenským pasom. Tento stav však pravdepodobne nebude v najbližšom čase definitívny. Športový manažment klubu pracuje na ďalších príchodoch slovenských, ako aj jedného zahraničného hráča. Podrobnejšie bude klub o nich informovať, akonáhle príde k podpisu zmlúv na oboch stranách.


Časopis Powerplay

03/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 03 sa dočítate:

  • Profil Mareka Korenčika: V Slovane mi opäť začal chutiť hokej
  • Predstavujeme švédskeho obrancu Jonasa Ahnelöva
  • Martin Štrbák hodnotí svetový šampionát juniorov v Göteborgu
  • Slovanisti vo svete: Milan Bartovič