Šláger kola vo Zvolene

Pod Pustým hradom o 18:15 h hodí hlavný arbiter buly zápasu medzi druhým Zvolenom a prvým Slovanom.

Obe mužstvá nezažívajú ideálnu formu. Zvolenčania po reprezentačnej prestávke vyhrali len jeden z posledných štyroch zápasov. Slovan má v posledných piatich dueloch bilanciu dve výhry a tri prehry. Napriek horšej forme si mužstvá udržujú stabilné postavenie na špici extraligovej tabuľky. Slovan je s 87 bodmi na prvom mieste, Zvolen s trojbodovým odstupom na druhej priečke.

V tomto ročníku hovorí bilancia vzájomných zápasov tesne v prospech Slovana. Z troch duelov vyhrali zverenci Jána Pardavého dva duely, prehrali jediný v Bratislave po výsledku 2:4.

Individuálne štatistiky nášho súpera vedie so 45 bodmi Michael Huntebrinker. Až so sedembodovou stratou za ním je ďalší legionár Chris Langkow. Najlepšiu trojku uzatvára talentovaný slovenský útočník Maroš Jedlička s 32 bodmi, rovnaké štatistiky má aj ďalší import Deven Sideroff.

K dôležitým členom kádra patria aj slovenskí útočníci Marek Viedenský, Peter Zuzin, Marek Hecl, či Radova Bondra.

Z obrancov je v popredí Shane Hanna s 30 bodmi, vsokú minutáž dostáva aj Joel Messner či Dávid Mudrák.

Pri zraneniach brankára Jakea Patersona si dostatočnú porciu zápasov pripísal Adam Trenčan, až 33, v ktorých má úspešnpsť 91,6% zákrokov.