S Trnavou tesná prehra

Modré krídla Slovan – HK Gladiators Trnava 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Góly: 14. Uram (Lukošik, Hauser), 47. Fominych (Šotek, Škultéty), 50. Uram (Lukošik, Chalupa) – 14. Mrava (Miklík, Ejem), 18. Kupka (Miklík, Ejem), 47. Antonov (Kliment, Miklík), 59. Ejem (Antonov, Okoličány). Rozhodovali: Valachovič, Bachúrik – Nosek, Vyšný, strely: 26:29, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Modré krídla: Beke – Fatul, Žabka, Škultéty, Verčík, Hauser, Parobek, Lepskij, Mrva – Klučiar, Bezák, Danišovský – Fominych, Urbánek, Chalupa – Šotek, Uram, Lukošik – Petriska, Géci, Škvarek

Trnava: Hollý – Ejem, Rašin, Semeňák, Kliment, Hajda, Vuorijärvi, Poldruhák – Antonov, Holovič, Okoličány – Miklík, Kukumberg, Mrava – Jurák, Schmidt, Kupka – Ružek, Rybnikár, Šandor

Hokejisti Modrých krídel vstupovali do zápasu s cieľom pretrhnúť negatívnu šnúru štyroch zápasov bez výhry. Lepší vstup do zápasu však zaznamenali „gladiátori", ktorí po úvodnej tretine viedli pomerom 2:1. Po bezgólovom druhom dejstve sa k slovu dostali bratislavskí mladíci, ktorým sa v siedmej minúte tretej tretiny podaril stav stretnutia vyrovnať. Záver duelu však vyšiel lepšie hráčom Trnavy, ktorí v gólovo bohatom meraní síl uspeli 4:3 a odniesli si plný bodový zisk.

"Zápas s nádychom playoff proti kvalitnému súperovi rozhodli skúsenosti. V úvode sme si vytvorili tlak, ale nedokázali sme využiť šance. Naopak sme inkasovali dva lacné góly. Druhá tretina bola z našej strany nervózna a vlastnými chybami sme sa dostávali pod tlak. V záverečnej tretine sme dvakrát dokázali dotiahnuť náskok súpera, ale bohužiaľ to nestačilo a o zápase nakoniec rozhodli dve rovnaké individuálne chyby, "  uviedol hlavný tréner Rudolf Jendek.