Richard Kapuš: "Takto sa za Slovan nehrá."

Znie to neuveriteľne, ale Slovan prehral na Spiši aj piaty zápas po opätovnom návrate Spišskej Novej Vsi do extraligy pred dvomi rokmi. A keďže predtým sa obe mužstvá stretli v extralige ešte v sezóne 2009/10, posledné víťazstvo Slovana na Spiši sa datuje ešte na jar 2010, teda pred takmer štrnástimi rokmi. Pravdepodobne ide o najdlhšiu sériu Slovana bez víťazstva na ľade ktoréhokoľvek z extraligových tímov.

Po nedeľnom kole je Spišská na čele tabuľky bez straty bodu, Slovan je tretí od konca. Na Spiš tentoraz zďaleka neprichádzal v úlohe favorita, aj tak bol však priebeh zápasu v prvej tretine prekvapujúci. Bekhendový blafák Archambaulta už po necelých sto sekundách, presilovkový gól Burgessa po parádnom pase od Mykluchu a Džuganov nacvičený teč strely Valacha znamenali pre Slovan predčasný knokaut už po prvej tretine. A to ešte rozhodcovia neuznali gól Nellisa, keďže video ukázalo pohyb nohou smerom k bránke.

„Nebudem od pása strieľať ostrými do vlastného mužstva, ale niečo sa musí udiať. Boli sme pripravení na hru súpera, ale aj tak sme urobili chyby. Pri prvom góle prepadol hráč, prišiel kontraútok domácich dvaja na jedného a perfektne využitý. Potom dali gól z presilovky, aj o tom sme vedeli, že takto to hrajú. A k tomu ešte tretí gól po teči strely po buly a bolo po zápase,” zamyslel sa Richard Kapuš, asistent trénera Slovana.

Kapuš opäť nahradil na tlačovej konferencii hlavného trénera Jána Pardavého. 

„Slovan nemôže byť tím, ktorý za stavu 0:3 dá hlavu medzi ramená a skloní sa pred súperom. Musí sa bojovať do konca, ale mne tá bojovnosť chýbala. Nejdem poukazovať len na hráčov, sme všetci na jednej lodi vrátane realizačného tímu, niečo budeme musieť spraviť. Ukáže sa to v krátkom čase, lebo takto sa za Slovan nehrá,” dodal Kapuš, ktorý sa snažil o nadhľad.
 


Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi