Retro zápas na Slovane

V piatok 8. marca počas posledného zápasu základnej časti Tipos extraligy 2023/24 sa na Slovane prenesieme prostredníctvom pomyselného stroja času o 40 až 50 rokov do minulosti na prelom sedemdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia.

Počas tohto zápasu si vizuálne, ako aj viacerými sprievodnými aktivitami pripomenieme dobu, v ktorej sa Slovan dočkal federálneho majstrovského titulu, fanúšikovské trendy v celom Československu určovalo legendárne "céčko" a divákom na natrieskanom zimáku na Tehelnom poli s ikonickými stĺpmi zabávali hráči ako bratia Šťastní, Sakáč, Kužela, Ujváry, Bukovinský, Miklošovič, Žiška, Mrukvia a neskôr tiež Rusnák, Pašek, Bezák, Jaško, Dornič, či Pokovič.

Slovan na tento zápas vykorčuľuje v dresoch, ktoré budú verne pripomínať dresy zo 70-tych a 80-tych rokov. Diváci vo veku 65+ rokov, ktorí so sebou na hokej zoberú vnuka/vnučku alebo jednoducho deti do 15 rokov, budú mať výrazne zľavnené vstupné.

S prevádzkovateľmi bufetov sa budeme snažiť dohodnúť, aby do svojho zápasového repertoáru zaradili aj niektoré legendárne značky tovarov z tohto obdobia. Dievčatá zo Slovakia Cheerleaders taktiež vymenia svoje regulárne kostýmy za trikoty a styling pripomínajúci 70-te a 80-te roky.

Grafika našej modernej videokocky na jeden zápas "stratí" všetky farby okrem čierno-bielej a prezentácia základných informácií o zápase bude v štýle známej československej značky "Nisasport". Čestné buly obstarajú predstavitelia slávnej generácie federálnych majstrov z roku 1979 a veríme, že s niektorými z nich sa dohodneme aj na podpisovej akcie počas oboch prestávok v priestoroch Siene slávy slovenského hokeja, Slovana a Ondreja Nepelu za sektorom A7.

DJ bude počas zápasu hrať prevažne známe hitovky 70-tych a 80-tych rokov. Vyzývame tiež čo najviac fanúšikov Slovana, aby na tento zápas prišli oblečení v retro oblečení, vytiahli zo svojich šatníkov obľúbené staré kúsky alebo aspoň čo najstaršie mikiny a dresy Slovana. Najautentickejšie oblečených divákov odmeníme voľnými vstupenkami na domáce zápasy baráže o playoff, resp. štvrťfinále.

Samozrejme, radi privítame aj akékoľvek iné námety a nápady od fanúšikov, ktoré by sme ešte dokázali zahrnúť do sprievodného programu retro zápasu. 


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar