Prvý gól v prvom striedaní pre Šilleho. Belasí stratili v zápase dvojgólové vedenie

Slovan v dohrávke 16. kola Tipos extraligy podľahol Nitre 2:5.

Góly: 3. Šille (Golian), 8. Brown (Werek, Ranford) – 18. Stacha (Okoličány), 22. Buček (Gill, Jackson), 30. Gill (Buček, Gates), 43. Bubela (Lacka, Mezei), 57. Bubela (Lacka)

HC Slovan: Coreau (Godla) – Golian, Lalonde, Korenčík, Romančík, Maier, Gachulinec, Jendek, Královič – Žitný, Poirier, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Werek, Fominykh – Findlay, Šille, Török

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Cotton, Mezei, Valent, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Ridzoň, Bača – Bajtek, Gill, Buček – Jackson, Gates, Harper – Slovák, Hrnka, Čederle – Lacka, Bubela, Okoličány

Úvodné buly patrilo Igorovi Ratajovi, ktorému predtým gratulovala v stoji celá Aréna Ondreja Nepelu k jeho nedávnym päťdesiatinám.

Dres belasých si v stredajšom zápase obliekla štvorica nových posíl: Ethan Werek, Émile Poirier, Roman Žitný a Timotej Šille.

Posledný menovaný otvoril skóre duelu vo svojom prvom striedaní v drese belasých, na jeho prvý gól v 3. minúte duelu mu nahrával Andrej Golian.
Na 2:0 zvyšoval v presilovej hre Christopher Brown, pri jeho góle si prvý bod v belasom pripísal za asistenciu Ethan Werek. Druhá asistencia bola pripísaná Brendanovi Ranfordovi.
Aréna Ondreja Nepelu bola v dobrej nálade, schladenie prišlo až v 17. minúte, keď nitrančan Marko Stacha znížil na 2:1.

Druhá tretina už patrila Nitre a Samuelovi Bučekovi. Ten dokázal využiť dve presilové hry, ktorými dostal tím Antonína Stavjaňu do vedenia. Vyrovnať mohol v 37. minúte Timotej Šille po prienikovej prihrávke od Lalondeho, Šille však Kašíka druhýkrát prekonať nedokázal.

Ani tretie dejstvo nepatrilo Slovanu. V záverečnej tretine využil zlú rozohrávku Coreaua vo svoj prospech Miloš Bubela, ktorý bez problému skóroval do odkrytej brány a zvýšil tak na 2:4. V 52. minúte duelu bol blízko ku skórovaniu Samuel Takáč, ktorý dokázal obísť brankára Kašíka, puk už však nedokázal zasunúť do brány. 
V závere duelu upravil na konečných 2:5 Miloš Bubela.

Slovanisti si najbližšie skrížia hokejky v piatok s majstrovskými Košicami. Na domácom ľade uvidíme belasých v nedeľu 19.11. proti Banskej Bystrici.

,,Úvod zápasu nám vyšiel, potom sme však kvalitou klesali. Nepremenili sme v zápase dôležité šance a súpera sme zbytočne dostávali na koňa našimi vylúčeniami. V ďalšom zápase sa musíme chybám, ktoré sme urobili dnes, vyvarovať," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Richard Kapuš.
 


Tabuľka

Základná časť Z B
1 HC Košice HC Košice 23 48
2 HK Spišská Nová Ves HK Spišská Nová Ves 23 47
3 HKM Zvolen HKM Zvolen 23 38
4 HK Dukla Ingema Michalovce HK Dukla Ingema Michalovce 23 36
5 HK Poprad HK Poprad 23 35
6 HC ‘05 Banská Bystrica HC ‘05 Banská Bystrica 23 34
7 HK Nitra HK Nitra 23 33
8 MHk 32 Liptovský Mikuláš MHk 32 Liptovský Mikuláš 23 33
9 HC MIKRON Nové Zámky HC MIKRON Nové Zámky 23 31
10 HC SLOVAN Bratislava HC SLOVAN Bratislava 23 29
11 HK DUKLA Trenčín HK DUKLA Trenčín 23 29
12 HC 19 Humenné HC 19 Humenné 23 21

Časopis Powerplay

01/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 01 sa dočítate:

  • Profil Tomáša Töröka: Inžinier s hokejovým menom
  • Predstavujeme Bretta Findlayho: Ohúrili ho belasí fanúšikovia
  • Pamätné momenty: Hlasy z Tehelného poľa
  • Slovanisti vo svete: Ako sa v Plzni darí Samuelovi Hlavajovi