Prvá strata bodov v Spišskej Novej Vsi

HC SLOVAN Bratislava prehral na ľade Spišskej Novej Vsi v piatok kole Tipos Extralgy 1:2 po predĺžení.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 40. Majdan (Nellis), 65. Vandas - 45. Gachulinec (Takáč, Fominych). Rozhodovali: Žák, Stano - Junek, Ordzovenský, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3900 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Podlipnik, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Žiak - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Hamráček - Tkáč, Bortňák, Novák - Šuty
HC SLOVAN Bratislava: Hlavaj - Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian - Pecararo, Minárik, Haščák - Fominych, Harris, Takáč - Lukošík, Zigo, Matoušek - Šotek, Bezák, Török

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili v 5. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 65. minúte Michael Vandas.

Slovanisti sa ťažko dostávali do tempa, v prvej polovici zápasu doplácali najmä na disciplínu. Spišiaci hrali až štyri presilové hry v rade, vrátane početnej výhody o dvoch hráčov. Oslabenia však našim hráčom fungovali dokonale a domácich takmer k ničomu nepustili.

Zaplnené tribúny, na ktorých bolo 3900 divákov, čakali na prvý gól až do záveru druhej časti, keď dve sekundy pred jej koncom otvoril skóre Juraj Majdan. Domáci hokejista aj so šťastím prepasíroval nahodený puk spoza brány za Hlavaja.

Slovanisti vyrovnali v 44. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil Daniel Gachulinec, tomu presne prihrával Samuel Takáč po dobrej práci v rohu od Branta Harrisa a Daniila Fominykha. Tímy sa snažili nakoniť misku váh na svoje strany ešte v riadnej hracej dobe, gólmani však za chrbát už nepustili žiadny puk.

V predĺžení išiel sám na bránu Harris, no neuspel. Slovan podržal viackrát Hlavaj. O osude zápasu napokon rozhodol v 65. minúte presnou strelou Vandas.