Proti Nemecku aj štyria Slovanisti

Marek Korenčik, Michal Beňo, Andrej Golian a Adam Lukošik nastúpia v prípravnom dvojzápase proti Nemecku vo Zvolene vo výbere trénera Craiga Ramsayho.

Slovenská aj nemecká reprezentácia má neoficiálne nálepku výberov do 25 rokov, oba zväzy sa dohodli, že pre tento asociačný termín nominujú iba hráčov s ročníkom narodenia 1998 a mladších.

"My sa neradi bavíme, že robíme výber do 25 rokov. Keď zoberieme prierez výberov z predošlých akcií, tak máme vždy mladý tím okolo 25 rokov. Náš výber je zložený z nových mien a mladších hráčov, ktorí v reprezentácii ešte neboli. Myšlienka je jasná, chceme mať čo najširší záber smerom k MS, aby bol ´mech´ hráčov čo najväčší. V prípade zranení a poklesu formy by sme vďaka tomu vedeli vytiahnuť iných hráčov," vysvetlil asistent hlavného trénera Peter Frühauf.

V tíme sú štyria úplní nováčikovia - brankár Glosár z Michaloviec, obranca Brincko z HK Poprad, ako aj útočníci Oleksij Myklucha a Róbert Džugan (obaja HK Spišská Nová Ves). Z hráčov Slovana Korenčik už reprezentoval na jeseň na Nemeckom pohári, Beňo a Golian boli súčasťou tímu na domácom Kaufland Cupe v Bratislave a Lukošik sa vo výbere predstavil v priebehu vlaňajšej sezóny, vrátane dvojzápasu s Nemeckom na východe republiky.

Nominácia SR na dvojzápas s Nemeckom vo Zvolene (7.-8. februára 2024, vždy o 18:00 h)

brankári: Vladimír Glosár (HK Trebišov/HK Dukla Ingema Michalovce, 0 štartov), Samuel Hlavaj (HC Škoda Plzeň, 10)

obrancovia: Michal Beňo (HC Slovan Bratislava, 18/1 gól, Marek Korenčík (HC Slovan Bratislava, 3/0), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava, 15/0), Boris Brincko (HK Poprad, 0/0), Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice, 29/1), František Gajdoš (HK Nitra, 20/0), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec, 44/1), Dávid Mudrák (HKM Zvolen, 18/1), Marko Stacha (HK Nitra, 2/0)

útočníci: Jozef Baláž (HK Dukla Trenčín, 13/5), Samuel Buček (HK Nitra, 13/5), Viliam Čacho (HC Oceláři Třinec, 24/7), Oleksij Myklucha (HK Spišská Nová Ves, 0/0), Róbert Džugan (HK Spišská Nová Ves, 0/0), Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec, 28/3), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec, 38/5), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec, 14/1), Matej Kašlík (HKM Zvolen, 4/1), Andrej Kollár (Kometa Brno, 24/3), Adam Lukošik (HC Slovan Bratislava 2/0), Oliver Okuliar (Mountfield Hradec Králové, 22/6), Alex Tamáši (Mountfield Hradec Králové, 35/5)

Ostatní hráči Slovana dostali do stredy 7. februára krátke dovolenky a na spoločnom tréningu sa stretnú opäť vo štvrtok. Po reprezentačnej prestávke ich čaká ešte zvyšných 8 zápasov základnej časti, z toho 5 doma. Najbližšie v stredu 14. februára o 18:00 h proti tímu HK Spišská Nová Ves.


Časopis Powerplay

03/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 03 sa dočítate:

  • Profil Mareka Korenčika: V Slovane mi opäť začal chutiť hokej
  • Predstavujeme švédskeho obrancu Jonasa Ahnelöva
  • Martin Štrbák hodnotí svetový šampionát juniorov v Göteborgu
  • Slovanisti vo svete: Milan Bartovič