Predstavujeme: Jakub Minárik

Vedenie klubu HC SLOVAN Bratislava sa s mladým útočníkom dohodlo na dvojročnom kontrakte.

Jakub Minárik (narodený 6. júla 2000, Topoľčany) je odchovancom topoľčianskeho hokeja, kde aj naštartoval svoju hokejovú kariéru. Seniorsky hokej po prvýkrát okúsil ako 17-ročný v Nitre, kde odohral nasledujúce tri sezóny, počas ktorých sa mu podarilo reprezentovať Slovensko aj na juniorských majstrovstvách sveta v hokeji v Třinci na prelome rokov 2020 A 2021. Minulú sezónu odohral V drese Dukly Trenčín, kde v 39 zápasoch základnej časti nazbieral 14 bodov (6+8).

„Keď som dostal ponuku zo Slovana, zaujala ma. Po rozhovoroch s vedením klubu sme našli spoločnú reč a dohodli sme sa na podmienkach do nasledujúcich sezón. Som veľmi rád, že som sa dohodol s takým klubom ako je Slovan Bratislava. Som plný očakávaní a teším sa na začiatok sezóny v novom drese,“ nechal sa počuť mladý talentovaný útočník Jakub Minárik.

Robustne stavaný center, ktorý nemá problém zastať si post aj na mieste krídelníka, sa zúčastnil aj na tohtoročných majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Dvadsaťjedenročný útočník mal byť pôvodne v mužstve len počas prípravy, ale zaujal hlavného trénera Craiga Ramsayho natoľko, že ho napokon zaradil do záverečnej nominácie do Helsínk. Na turnaji zanechal výborný dojem, o rozhodujúce zápasy majstrovstiev ho pripravilo zranenie. 

 

„Jakub je perspektívnym hokejistom, ktorý má stále len 21 rokov. Výhodou je, že môže nastupovať na pozícii centra aj krídelníka. Svojou fyzickou hrou a dobrým korčuľovaním vie byť prospešný pre tím na oboch stranách klziska. Za posledné obdobie urobil značný progres, čím si vyslúžil miesto na seniorskom svetovom šampionáte. Veríme, že v Slovane sa bude naďalej rozvíjať a jeho kontrakt na dlhšie obdobie predurčuje, že by mal byť v budúcnosti dôležitou súčasťou kostry mužstva,“ uviedol športový riaditeľ HC SLOVAN Oto Haščák.

Jakubovi prajeme v našom drese, aby nadviazal na svoje progresívne výkony a zaznamenal so Slovanom úspešnú sezónu. 


Časopis Powerplay

05/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Z poznámkového bloku video trénera HC SLOVAN Pavla Rybára
  • Predstavujeme útočníka s ruskými koreňmi Daniila Fominykha
  • Profil Juraja Valacha: Forma išla hore s novými príležitosťami
  • Letná hokejová lahôdka v Bratislave