Prerušia krídla víťaznú sériu vlkov?

V poslednom zápase pred decembrovou reprezentačnou prestávkou privítajú Modré krídla Slovan súpera z kategórie najťažších – suverénne vedúcich žilinských vlkov.

Žilina vyhrala v predchádzajúcich troch sezónach vždy základnú časť a dostala sa do finále play off, resp. baráže o postup do extraligy, ani raz sa jej však nepodarilo urobiť posledný krok. V tejto sezóne sú Vlci rozhodnutí nepriazeň osudu zlomiť a pod vedením skúseného trénerskeho harcovníka Ernesta Bokroša sa konečne vrátiť do extraligy.

Mužstvo má takmer po polovici základnej časti na čele komfortný štrnásťbodový náskok pred druhým Prešovom, ktorý zdolali po predĺžení v poslednom kole. Bodovo ho ťahajú hráči s extraligovou minulosťou Peter Galamboš a Robert Varga. V bránke je oporou Michal Valent, ktorý však chodí na striedavé štarty aj do Banskej Bystrice.

Žilina ťahá už 11-zápasovú víťaznú sériu, ktorú mimochodom naštartovala práve v prvom vzájomnom zápase s Modrým krídlami Slovan (doma 5:2). Modré krídla sa však dobre naladili na tento zápas triumfom na skalickom ľade (6:3), kde sa im doteraz príliš nedarilo. O šesť gólov sa postaralo šesť rôznych strelcov, víťazstvo vychytal brankár Andrisík. V zápase proti Žiline sa budú zrejme mcť spoľahnúť aj na podporu fanklubu, ktorý avizuje svoju návštevu ako reakciu na neuspokojivé výkony A mužstva HC SLOVAN.