Prehra na nulu v Žiline

Modré krídla Slovan zakončili základnú časť Tipos SHL prehrou na ľade víťaza súťaže Vlci Žilina 0:3, keď podobu konečného výsledku určila už prvá tretina.

Vlci Žilina – Modré krídla Slovan 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Góly: 1. Koyš (Mráz, Beták), 3. Jansons (Varga, Jakúbek), 14. Varga (M. Halama). Rozhodovali: Bachúrik, Lesay – Staššák, Tvrdoň; strely: 44:19; vylúčení: 3:2 (navyše Myšiak trest DKZ za pästný súboj); presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0; 1450 divákov.

Žilina: Košarišťan – J. Pobežal, Jansons, Malina, Rajnoha, Holenda, Kolář, J. Jakubík, Pišoja– Jakúbek, M. Halama, Varga – Koyš, Mráz, Beták – Bezúch, Šmida, Safaralejev – Melcher, Paukovček, Belluš

Modré krídla Slovan: Haronik – Fabuš, Královič, Myšiak, Volkov, Vidovič, Krakovský, Hauser, Myšiak – Jasenec, R. Petráš, Hajnik – Ožvald, Lipiansky, S. Petráš – Jendek, Trubač, Mamonov

Suverénny víťaz základnej časti Tipos SHL mal zápas pod kontrolou už od úvodnej minúty, v ktorej sa presadil Koyš. O chvíľu nato zvyšoval lotyšský obranca Jansons a prakticky o osude zápasu rozhodol Varga. Domáci tak pripravili riadny krst ohňom reprezentačnému brankárovi Slovenska do 18 rokov Martinovi Haronikovi. Ten počas celého zápasu čelil až 44 strelám, ale od 14. min už neinkasoval a zápas ukončil s výboným priemerom vyše 93 % úspešných zákrokov.

Modré krídla boli domácim vyrovnanejším súperom až v tretej tretine, avšak čestný gól sa im nepodarilo streliť ani v presilovke pri vylúčení Safaralejeva. Domáci zároveň trochu poľavili, keďže už mali v hlave vstup do playoff, v ktorom chcú po troch neúspešných pokusoch konečne pre Žilinu vybojovať extraligu. Modré krídla Slovan po krátkej dvojdňovej prestávke budú čeliť v kvalifikácii o postup do playoff tímu AquaCity Pikes.

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: „Posledný zápas základnej časti. Myslím si, že chlapci ho odohrali veľmi dobre a mali duel pod kontrolou. Prvú tretinu sme vyhrali 3:0, samozrejme, že potom trošku poľavili, hlavne v zakončení. Mali sme však jednoznačne hernú prevahu po všetkých stránkach. Som rád, že sa nikto nezranil a my sa už postupne budeme chystať na play-off.”

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „Kvalita bola, samozrejme, na strane súpera. Je to dominantný víťaz základnej časti a dnes to potvrdil. My sme sem prišli s veľmi mladým mužstvom a myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť. Žilina vyhrala zaslúžene. My ideme hrať predkolo, oddýchneme si a o pár dni začíname. Verím, že postúpime a dostaneme sa ďaleko.”