Predstavujeme nové dresy pre sezónu 2022/23

Po storočnicovej sezóne sa hokejový Slovan vracia k tradičným trom farbám - tmavomodrej, bielej a červenej. Tmavá verzia dresu bude mať svoju zápasovú premiéru v otváracom kole extraligy na ľade HK Poprad v piatok 16. septembra.

Nové dresy HC SLOVAN navrhol grafický dizajnér Rastislav Maršálek, ktorý stojí za dizajnom väčšiny slovanistických dresov v uplynulých rokoch. Pre klub pripravil začiatkom leta viac ako desať rôznych návrhov, z ktorých si akcionári napokon vybrali návrh s charakteristickými tromi tenšími pruhmi a dvojfarebnými rukávmi.

Samozrejmosťou dresov je výšívané hlavné, ako aj alternatívne logo, a čísla hráčov. Na dresoch bude zatiaľ jediná reklama, a to logo generálneho partnera Niké na zadnej strane pod číslom. V strede goliera našlo svoje miesto logo Champions 2022, ktoré budú hráči hrdo nosiť počas celej nadchádzajúcej sezóny. Na dres sa po niekoľkých rokoch opäť vracia v upravenej verzii alternatívne logo SB, ktoré sa nachádza na oboch ramenách. Mená hráčov sú napísané vo fonte Balox, ktorý HC SLOVAN Bratislava používa ako svoj hlavný font od roku 2021.

Dresy vyrobilo výrobné družstvo Atak Sportswear so sídlom v Prešove, s ktorým Slovan spolupracuje pri výrobe hráčskych dresov pre A mužstvo, ako aj pre svoje detské a mládežnícke kategórie už viac ako 20 rokov.

Nové dresy HC SLOVAN 2022/23 sa čoskoro dostanú do oficiálneho fanshopu v troch verziách - fandres, replica a authentic. 

Na základe prijatých pravidiel Tipos extraligy bude Slovan v prvej polovici základnej časti do 25. kola nastupovať doma v bielej verzii dresov, zatiaľ čo na klziskách súperov budú hráči obliekať tmavomodrú verziu. V druhej polovici sa farby dresov vymenia. V play off zápasoch budú hrať mužstvá doma opäť v bielej (svetlejšej) verzii dresov a vonku v tmavých.


Časopis Powerplay

06/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 06 sa dočítate:

  • Haščák, Pardavý, Kapuš: Významné zmeny pred novou sezónou
  • Výstava "Hokej menom Slovan"
  • Danube Cup: Letná hokejová lahôdka v Bratislave
  • Nové tváre v drese Slovana
  • Keby bolo keby s ... Michalom Beňom