Predstavujeme: Carl Ackered

HC SLOVAN Bratislava podpísal zmuvu na jeden rok s ofenzívnym švédskym obrancom Carlom Ackeredom. Do najvyššej slovenskej súťaže sa vracia po jednom roku, strávenom v nadnárodnej ICE HL.

Carl "Calle" Ackered (nar. 9.1. 1991, Stockholm, Švédsko) prešiel takmer všetkými mládežníckymi kategóriami populárneho Djurgardens IF, pričom v prvom mužstve klubu zo švédskej metropoly debutoval v 19 rokoch. Potom sa jeho kariéra odvíjala väčšinou v rôznych kluboch druhej a tretej najvyššej švédskej súťaže. Calle vždy vynikal výborným korčuľovaním a nadpriemerným zmyslom pre čítanie hry. Vďaka kvalitnej rozohrávke a solídnej strele bol vo všetkých svojich kluboch platný v presilovkovej formácii a na obrancu zaznamenával nadštandardný počet bodov.

Zlom v jeho kariére prišiel v lete 2017, keď sa rozhodol opustiť rodné Švédsko a zamieril do klubu najvyššej britskej ligy EIHL Guildford Flames. Tam sa počas štyroch strávených sezón stal jedným z kľúčových hráčov, dostal sa do All Stars výberu celej súťaže a skóroval najviac gólov spomedzi obrancov.

Je pre mňa obrovskou cťou a zároveň výzvou, že som sa mohol stať súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu. Teším sa na stretnutie s tímom a začiatok sezóny. Mojím cieľom je byť najlepším, akým viem byť a pomôcť tímu vyhrať každý jeden zápas, uviedol obranca HC SLOVAN Calle Ackered.

V sezóne 2020/21 sa mu podobným spôsobom darilo v slovenskej Tipos extralige v drese Dukly Trenčín. Napriek tomu, že samotný klub nezažil najlepšiu sezónu, Ackered suverénne ovládol kanadské bodovanie obrancov s 58 bodmi v 60 zápasoch základnej časti a play off a zaslúžene bol zvolený do All Stars výberu extraligy. O jeho angažmán v Slovane sa hovorilo už pred vlaňajšou sezónou, napokon však jeho kroky viedli do nadnárodnej ICE HL. V štajerskom Graz 99ers mal pol boda na zápas a potvrdil svoju povesť ofenzívne zručného obrancu. Pre porovnanie, v Rakúsku vlani zaknihoval iba o jediný bod menej, ako iná ofenzívna opora Slovana Matt MacKenzie pred svojím príchodom do Bratislavy.

Ackered bol jasnou voľbou nového hlavného trénera HC SLOVAN Jána Pardavého, na jeho angažovaní sa zhodli so športovým riaditeľom Otom Haščákom, ako aj akcionármi klubu. 

"Do tímu sme získali ofenzívneho beka s ľavým držaním hokejky. Calleho výhodou je, že veľmi dobre pozná najvyššiu slovenskú súťaž. Skúsenosti z nej má zo sezóny 2020/21. Práve vtedy sa uviedol  ziskom vyše 50 bodov. Veríme, že na tento ročník nadviaže aj v Slovane. Jeho prínos vidíme v dobrej prvej prihrávke, prehľade v hre a najmä v presilových hrách, kde dokáže zúročiť svoju tvrdú strelu, dobrý playmaking a prihrávku," povedal na adresu švédskeho obrancu Oto Haščák.

 

 


Časopis Powerplay

05/2022:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Z poznámkového bloku video trénera HC SLOVAN Pavla Rybára
  • Predstavujeme útočníka s ruskými koreňmi Daniila Fominykha
  • Profil Juraja Valacha: Forma išla hore s novými príležitosťami
  • Letná hokejová lahôdka v Bratislave