Predsezónna tlačovka HC SLOVAN

Hokejisti Slovana Bratislava vstupujú do novej sezóny Tipos extraligy s najvyššími cieľmi a ambíciou odčiniť štvrťfinálové vypadnutie z uplynulého ročníka.

Foto: TASR - Pavel Neubauer

Dva dni pred začiatkom nového ročníka extraligy pred novinárov predstúpili Pavol Hofstädter, člen predstavenstva a jeden z troch akcionárov klubu, Oto Haščák, športový riaditeľ, Ján Pardavý, hlavný tréner a Michal Sersen, kapitán mužstva.

Káder Slovana prešiel počas leta výraznými zmenami a jeden veľký prestup je ešte stále v hre. "Belasí" majú eminentný záujem o Martina Bakoša, ktorému už poslali návrh na trojročný kontrakt. Tridsaťtriročný krídelník, ktorý už v Slovane pôsobil v rokoch 2007 až 2014,  by sa mal vyjadriť v najbližších dňoch.

"O Martina máme eminentný záujem už vyše roka, ja som ho oslovil ešte v minulej sezóne, no on sa vtedy rozhodol odísť ešte do Švajčiarska. Včera sme mu poslali návrh kontraktu s tým, že dnes som sa rozprával s agentom, majú to na právnom oddelení a majú sa vyjadriť. Je tam jedna podmienka, že Martin chce do 21. septembra trénovať individuálne a k mužstvu by sa mohol najskôr pripojiť o deň neskôr," prezradil na tlačovej konferencii pred novou sezónou športový riaditeľ Oto Haščák s tým, že okrem Bakoša je súpiska uzavretá.

Slovan má v súčasnosti na súpiske sedem legionárov. Medzi najväčšie predsezónne posily patrí Američan Chris Brown. Tridsaťdvaročný útočník pôsobil počas uplynulých šiestich rokov v Nemecku, kde vystriedal dresy Norimbergu a Iserlohnu. V hokejovom životopise má aj 23 stretnutí v NHL. Zo zámorských hokejistov pôsobia v tíme aj Liam Peacararo, Brett Findlay, Zach O'Brien, obrancovia Ian Scheid, Matt Murphy a brankár Jared Coreau. Vedenie tímu sa snažilo udržať aj domácich mladíkov Romana Kukumberga a Františka Deja, no tí budú pôsobiť v zámorských juniorských súťažiach.

"O Romana sme mali obrovský záujem a ponúkli sme mu zmluvu. Bol však sklamaný, že nebol draftovaný a v tejto sezóne si bude chcieť dokázať, že to pôjde cez kanadskú juniorku," uviedol Haščák.

Spolu s hlavným trénerom Jánom Pardavým sa rozhodli zmeniť káder smerom k väčšej rýchlosti, dôrazu a bojovnosti.

"Preto sme sa snažili ísť cestu možno nie až takého talentu, ale bojovnosti a rýchlosti. Každý hráč, či je v tretej, alebo štvrtej formácii, má svoju jasnú úlohu. Mužstvo sme skladali podľa rolí, aby nám chalani hrali, čo od nich chceme. Odišlo nám cca 70% mužstva, snažili sme sa to vhodne doplniť. Sľubujeme si od toho viac dynamiky, rýchlosti a vyhraných súbojov v dôležitých priestoroch klziska, v ktorých sme vlani zaostávali," uviedol Haščák.

Slovan odohral v príprave osem zápasov proti tímom z kvalitnej českej Tipsport extraligy, švajčiarskej National League, nemeckej DEL a nadnárodnej ICE HL.

"Tri víťazstvá a päť prehier až tak netešia, ale chceli sme hrať s čo najlepšími tímami, aby odhalili naše nedostatky. Najviac ma mrzí prehra 1:9 s Fribourgom, to bol najhorší moment prípravy. Ďalšia zlá prehra bola doma s Brnom 2:6, tento zápas sme mali zvládnuť podstatne lepšie. Celkovo som však s prípravou spokojný. Hráči chápu systém, ktorý chceme hrať. Je tam dobrý prístup hráčov i nasadenie. Jediné, čo musíme zlepšiť je, aby zahraniční hráči odohrali za Slovan oveľa lepšie zápasy ako doteraz. Veríme, že tú kvalitu, ktorú majú, pre tento klub prinesú teraz, keď už ide do tuhého," povedal hlavný tréner Ján Pardavý.

Slovan otvorí novú sezónu Tipos extraligy v piatok 15. septembra o 17:00 h doma s Michalovcami, nasleduje nedeľný výjazd do Humenného a ďalší piatkový domáci šláger so Zvolenom (22. septembra).

"Atmosféra je po náročnej letnej príprave dobrá. Konečne je to tu. Keďže prišlo dosť veľa nových hráčov, tak si všetko ešte tak sadá a spoznávame sa. Bavíme sa o tom, že treba ísť naplno nielen v zápasoch, ale aj na tréningoch, aby sme sezónu zakončili lepšie ako tú poslednú," povedal kapitán Michal Sersen.

Člen predstavenstva Pavol Hofstädter prezradil, že klub navýšil rozpočet oproti predchádzajúcemu ročníku o približne 10%.

"Rozpočet je slušný, vedeli by sme konkurovať niektorým českým klubom. Všetci sa už veľmi tešíme na sezónu a spoločne s fanúšikmi sa nevieme dočkať toho pravého extraligového zápolenia. Vnímame, že vlaňajšia sezóna sa nám skončila trochu priskoro a sme si vedomí, že fanúšikom i sebe dlžíme kvalitnú a dlhú sezónu. Rešpektujeme však aj prácu iných extraligových klubov. Kým v minulosti sme si vedeli tipovať prvých troch ašpirantov na titul, v tejto chvíli si to nedokážem povedať a na konci to môže byť až šesť až osem tímov, ktoré sa reálne pobijú o titul. Zdá sa, že súťaž bude veľmi vyrovnaná a kvalitná do posledného zápasu. Fanúšikom chceme priniesť 25 príjemných a atraktívnych domácich večerov už v základnej časti a pokúsime sa opätovne mať najvyššiu priemernú návštevu spomedzi extraligových klubov," povedal.


Časopis Powerplay

05/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 05 sa dočítate:

  • Profil Denisa Godlu: Minister obrany z kráľovského mesta
  • Predstavujeme: Európska premiéra Patricka Holwaya
  • Rozhovor s trénermi Petrom Oremusom a Andrejom Kmečom
  • Pamätné momenty z histórie Slovana: Počas výluky priali hviezdy Slovanu
  • Slovanisti vo svete: Rok Tičar