Pred finále play off juniorky

Súperom našich chlapcov bude vo finále playoff juniorskej extraligy HK DUKLA Trenčín. Hrá sa v sérii na tri víťazné zápasy.

Naša juniorka pod vedením trénerov Michala Hreusa a Mareka Babiča vyhrala základnú časť so ziskom 96 bodov. Trenčín bol po základnej časti na treťom mieste, za Slovanom zaostal o 12 bodov. Výhodu prípadného rozhodujúceho zápasu na domácom ľade bude mať vo finále Slovan.

Vo štvrťfinále si naši chlapci najskôr hladko poradili s HK Gladiators Trnava 3:0 na zápasy (4:2, 11:3, 6:2). V semifinále prešli cez MMHK Nitra 3:2 na zápasy (3:2, 0:2, 0:3, 2:1, 4:2). Trenčín vyradil vo štvrťfinále Baranov z Banskej Bystrice 3:1 na zápasy a v semifinále pomerne prekvapujúco porazil HK Poprad v najkratšom možnom čase 3:0 na zápasy.

Slovan má v ére samostatnosti na konte štyri majstrovské tituly z tejto kategórie. Zatiaľ posledný získal práve po finálovej sérii s Trenčínom v marci 2016, keď zvíťazil 3:1 na zápasy. Predtým triumfovali zverenci dlhoročnej trénerskej dvojice Miroslav Mosnár - Jozef Pethö aj v sezóne 2012/13, keď porazili Banskú Bystricu 3:2 na zápasy, hoci po úvodných dvoch domácich dueloch (hralo sa na hlavnej ploche Zimného štadióna Ondreja Nepelu) prehrávali už 0:2.

Prvé dva domáce zápasy sú na programe v stredu a štvrtok 19. a 20. apríla 2023 o 17:00 h. Hrá sa v Hale B Zimného štadióna Ondreja Nepelu, vstup je voľný do naplnenia maximálnej povolenej kapacity hľadiska haly.


Časopis Powerplay

04/2023:

V najnovšom čísle POWERPLAY 04 sa dočítate:

  • Profil Andreja Goliana: Urastený obranca Slovanistom ďalšie dva roky
  • Predstavujeme Nikitu Scherbaka, najnovšiu posilu do útoku
  • Pamätné momenty: Hrdinstvo mužov s maskou
  • Belasá mládež pred vyvrcholením sezóny