Potvrdená forma s Breznom, Baroš opäť s nulou

V 19. kole TIPOS SHL zdolali Modré krídla Slovan na domácom ľade hokejistov z Brezna 3:0 a upevnili si postavenie v prvej šestke priebežnej tabuľky. Brankár Samuel Baroš vychytal druhé čisto konto v sezóne a v jedenástom zápase za krídla si pripísal šieste víťazstvo.

Prvá tretina nenaznačovala, že by sa niektorý z tímov uspokojil s bodovou stratou v zápase. Brankári však viackrát podržali svoje mužstvá. O čosi viac práce mal v prvom dejstve domáci Baroš, avšak červené svetlo za bránkou zasvietilo na opačnej strane. V 13. minúte odobral puk pri rozohrávke hostí za bránkou domáci Fetkovič, našiel pred bránou voľného Deja, ktorý strelou do horného rohu otvoril skóre zápasu. Do kabín sa tak šlo za stavu 1:0 pre Modré krídla.

Druhá tretina opäť začala viacerými šancami na oboch stranách. Po vylúčení hosťujúceho Frídela domáci dobre zakombinovali a strieľanú prihrávku Mučku tečoval do brány dobre hrajúci Ľubomír Fetkovič. Útočník krídiel s číslom 91 bodoval už v piatom zápase za sebou. O chvíľu na to predviedli Modré krídla najkrajšiu akciu celého zápasu. Obranca Daniel Demo krásnou prihrávkou vysunul na modrej čiare Kukumberga ml., ktorý nežistne prihral pred prázdnu bránku Bezákovi - 3:0.

V tretej tretine pridali hostia na obrátkach a chceli so zápasom ešte niečo spraviť. V domácej bráne však bol opäť výborne chytajúci Samuel Baroš, ktorý má v druhej najvyššej súťaži po dnešnom zápase fantastickú úspešnosť zásahov na úrovni 95,1 %. Hokejisti HK Brezno Knights vyslali v zápase dokopy 32 striel. Opora Modrých krídiel po tretí raz v prebiehajúcom ročníku vychytala čisté konto. Brezno ani v druhom vzájomnom zápase prebiehajúceho ročníka proti Modrým krídlam neskórovalo.

V ďalšom zápase už v piatok môžu Modré krídla Slovan potvrdiť dobrú formu na ľade favorizovanej Žiliny, nad ktorou doteraz ešte v Tipos SHL nezvíťazili.