Postupujeme do Playoff!

Modré krídla postúpili po výhre nad Považskou Bystricou do Playoff TIPOS SHL, kde natrafia na Žilinu.

Modré krídla Slovan - HK ´95 Považská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), konečný stav série: 3:1

Góly: 5. Danišovský 56. Chalupa (Gašpar, Uram) – 59. J. Ďurkech (Zaťko, Drevenák). Rozhodovali: Krajčík, Müllner – Konc ml., Haringa, strely: 30:26, vylúčení: 6:6 (navyše: Žabaka 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku), presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 158 divákov

Modré krídla: Hlavaj – Žabka, Fatul, Škultéty, P. Kotzman, Hauser, Parobek, Verčík, Mrva – Klučiar, Bezák, Danišovský – Gašpar, Uram, Chalupa – Lukošik, R. Petráš, Lepskij – Géci, Trubač, Petriska

Považská Bystrica: Lamper – Turian, J. Ďurkech, Zaťko, L. Ďurkech, Surán, Šefčík, K. Dvonč, Omelka – Drevenák, J. Zlocha, Murtazin – Urbánek, Pšurný, Jakubec – Vlčinskij, Rufati, Švantner – Turan, Ligas, Krieger

Po prehre z úvodného stretnutia série nasledovali pre Modré krídla dva víťazné zápisy, tretí zárez chceli Bratislavčania pridať na vlastnom klzisku. Svoje plány začali napĺňať v piatej minúte vďaka trefe počas oslabenia a z gólového scenára duelu to bolo na hodnú chvíľu všetko. Ďalší presný zásah sme pridali až v 56.minúte a ukázalo sa, že to bol zásah postupový. Minútu pred záverom si hostia z Považskej Bystrice vykresali nádej gólom znižujúcim na 1:2, no skóre súboja sa už viac nepohlo. Hostitelia si tesnou výhrou zaručili vstupenku vo štvrťfinále, v ktorom vyzvú káder Žiliny.

"Dnes musím pochváliť všetkých chlapcov za obrovské nasadenie a obetavosť! Posledný krok býva najťažší, čo sa nám dnes potvrdilo až do poslednej sekundy zápasu. Tešia nás stúpajúce výkony jednotlivcov ako aj nasadenie hráčov v prospech tímu. Získali sme v sezóne ďalšie zápasy, ktoré nám umožnia pokračovať v práci na rozvoji mladých nádejných hráčov," uviedol hlavný tréner Rudolf Jendek.