Po serií zápasov doma nastúpime v Trenčíne

HC SLOVAN Bratislava odohrá na ľade HK Dukla Trenčín stretnutie v nedeľu o 18:00 h.

Duel pod hradom Matúša Čáka prinesie naživo TV stanica SPORT 1 od 17:55 h.

Slovan cestuje do Trenčína v dobrej fazóne. Doma zvládol všetky štyri zápasy po výhrach v riadnom hracom čase, k tomu pridal ešte skôr dve výhry vonku. Aj preto zverenci Roberta Dömeho stále držia prvú priečku so ziskom 48 bodov.

Úplne iné starosti majú hokejisti Dukly Trenčín. „Žlto-čevení“ nepredvádzajú od úvodu ročníka presvedčivé výkony. Niekoľko prehier nezostalo bez odozvy a v piatok skončil na lavičke tréner Ján Pardavý. Dukla hľadá jeho nástupcu, dovtedy povedie mužstvo Branko Radivojevič a Viliam Čacho.

Dočasní tréneri zažili víťazný debut. V Nitre rozhodol v piatok o všetkých bodoch pre Duklu v samom závere Marek Valach.

Trenčania sa so Slovanom stretnú tretíkrát v tejto sezóne. Predošlé dva bratislvské duely zvládol lepšie Slovan. Prvý po výhre 4:1, druhý rozdielom 6:1.

Výsledky Dukly bude chcieť zdvihnúť tiež jej najproduktívnejší hráč Josef Mikyska, ktorí nazbieral 19 bodov. Lukáš Paukovček má na svojom konte 17 bodov. V najlepšej trojke je aj 15 – bodový Radoslav Tybor.

K produktívnejším útočníkom patria aj dvaja 10 – bodoví Juraj Bezúch a Marek Valach.

Defenzívu Dukly vedie už 40 – ročný Tomáš Starosta, ktorý je s 5 bodmi druhým najlepším bekom tímu. Pred ním je len Patrik Kudla, ktorý má v štatistikách 9 bodov.

Do brány budú pripravení Ben Bowns alebo Michal Valent, obaja majú úspešnosť tesne pod 90% zákrokov.

Tabuľka

Základná časť Z B