Po dvoch domácich zápasoch je stav série 2:2

Modré krídla po štyroch zápasoch štvrťfinále play off cestujú na východ za vyrovnaného stavu.

Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 1:5 (1:1, 0:1, 0:3); stav série: 1:2

Góly: 11. Fetkovič (Petriska, Marcinko) – 20. Krajňák (Horvát, Borov), 25. Vaško (Trandin, Safaralejev), 42. Krajňák (Horvát, Lenďák), 60. Vaško (Safaralejev, Ťavoda), 60. Lačný (Frič, Pulščák). Rozhodovali: Rojík, Bachúrik – Valo, Drblík; strely: 23:22; vylúčení: 4:3; presilovky: 1:2; oslabenia: 0:1; 214 divákov.

Slovan: Baroš – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, Myšiak, Demo, Bubica – Dej, Preisinger, Fetkovič – Jasenec, Bezák, Petriska – Ožvald, Petráš, Klučiar – Trubač, Polák, Matoušek

Humenné: Durný – Pulščák, Lenďák, Zekucia, Novota, Kudin, Ťavoda, Farkaš, Ragan – Vaško, Vrábeľ, Safaralejev – Borov, Krajňák, Horvát – Zahradník, Trandin, Legalin – Lačný, Markuš, Frič

O päť zo šiestich  gólov sa v hlavnom meste republiky postarali špeciálne formácie. Prvé tri videli fanúšikovia počas presilových hier, raz Humenné skóroval behom vlastného oslabenia. Pri oboch spomenutých herných situáciách sa presadil útočník „levov“ Martin Krajňák. Center druhej formácie má na konte už celkovo 39 kanadských bodov, čo je jeho seniorským kariérnym maximom.

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: „V dnešnom zápase sme boli zbytočne vylučovaní. Prvé dva góly sme dostali za nerovnovážneho stavu. Nemali sme zápas pod kontrolou ako to bolo v Humennom. Nič nie je stratené, zajtra je nový deň, v ktorom budeme chcieť opäť uspieť."

Ivan Boržík, asistent trénera HC 19 Humenné: „Zvádli sme veľmi náročný zápas. Po druhom zápase série, v ktorom sme sa trápili, si veľmi ceníme dnešnú výhru. Podali sme dobrý výkon a napravili sme si chuť do ďalších zápasov."

Modré krídla Slovan – HC 19 Humenné 4:3pp (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0); stav série: 2:2

Góly: 15. Preisinger (Dej, Marcinko), 33. Jasenec (Petráš, Petriska), 60. Bezák (Preisinger, Žabka), 64. Jasenec (Fetkovič, Hlavaj) – 31. Borov (Novota, Horvát), 47. Legalin (Safaralejev), 52. Markuš (Ťavoda, Kudin). Rozhodovali: Žák, Mĺkvy – Šebeň, Holienka; strely: 43:39; vylúčení: 5:5; presilovky: 2:1; oslabenia: 0:0; 144 divákov.

Slovan: Hlavaj – Žabka, Bohunický, Fereta, Marcinko, Březák, Myšiak, Demo – Ožvald, Preisinger, Fetkovič – Dej, Bezák, Petriska – Jasenec, Petráš, Klučiar – Trubač, Polák, Matoušek

Štvrťfinálová séria medzi Modrými krídlami a Humenným zatiaľ mení víťazov na striedačku. Duely s nepárnym poradovým číslo vyhrávajú východniari, tie párne zasa mladíci z hlavného mesta. „Belasí“ zachraňovali zápas v posledných sekundách riadnej hracej doby. Záverečný vabank pretavil vo svoj prvý kanadský play-off bod Adam Bezák, aby v predĺžení rozhodol o víťazstve Slovana svojím druhým gólom stretnutia Michal Jasenec. „Levy“ sa budú musieť do metropoly republiky ešte raz vrátiť.

Ján Lipiansky (hlavný tréner Modré krídla Slovan) - Dnes to bol iný zápas ako včera. V zápase sme si držali vedenie, až do krátkeho úseku v tretej tretine. V závere sme opäť naklonili misku váh na našu stranu a dokázali sme zvíťaziť. Tešíme sa z bodu a ideme získať ďalší.

Ivan Boržík (hlavný tréner HC 19 Humenné) - Stav série po dnešnom zápase je 2:2. Ideme naspäť domov do Humenného…