Piatkový zápas v Považskej Bystrici

V 35. kole základnej časti Tipos SHL narazia Modré krídla na tím HK '95 Považská Bystrica na jeho ľade.

Považská Bystrica zažila úšpešný záver roku 2022, keď sa prebojovala do hornej časti tabuľky druhej najvyššej súťaže. V novom roku však hráči z Považia nepredvádzajú až také presvedčivé výkony, z posledných šiestich zápasov trikrát prehrali a len raz sa tešili z víťazstva za plné tri body. Vzájomnú bilanciu s Modrými krídlami však majú priaznivejšiu. V prvom zápase v tejto sezóne podľadli Bratislavčanom 2:5, ostatné dva zápasy vyhrali po výsledkoch 4:1 a 4:2.

Bodovým lídrom ''panterov'' je aj vďaka 26 asistenciám 42-bodový útočník prvej formácie Jakub Cíger, ktorý to v začiatkom svojej kariéry skúšal aj na Slovane. Najlepším strelcom Považskej Bystrice je Patrik Ligas s 18 gólmi. V bráne sa strieda dvojica brankárov Lamper (91,14%) - Pajpach (89,67%).

Modré krídla v poslednom zápase nenadviazali na sérriu siedmych zápasov s bodovými ziskom. Na ľade Topoľčian nestrelili náhradnému brankárovi extraligových Nových Zámkov Jurajovi Ovečkovi ani jediný gól a zákonite odchádzali bez bodu po výsledku 0:3. V dnešnom zápase sa budú chcieť dostať na vlnu zlepšených výkonov, na ktorú naskočili v novom roku 2023.

Zápas proti Považskej Bystrici je dôležitý aj z pohľadu ambícií oboch mužstiev kvalifikovať sa priamo do štvrťfinále play off. Posledným miestom, ktoré miestenku do play off zaručuje, je 6. priečka, na ktorej je práve náš dnešný súper. Krídla pri rovnakom počte odohraných zápasov strácajú 10 bodov.

Zápas začína o 18:00 hod. Priamy prenos môžete sledovať na Niké TV.

Tabuľka

Základná časť Z B
1 VLCI Žilina VLCI Žilina 46 94
2 TSS Group Spartak Dubnica TSS Group Spartak Dubnica 46 85