Peter Oremus: "Ak chceme vyššie, musíme spraviť víťaznú sériu."

Pre trénerský tandem Slovana bol chtiac-nechtiac nedeľný duel vo Zvolene špecifický, veď pod Pustým hradom pôsobili spolu tri a pol roka.

V 42. kole prišlo aj na premiérový vzájomný zápas proti svojim niekdajším zverencom a hneď mal príchuť šesťbodového, keďže obe mužstvá nevzdávajú boj o priamy postup do štvrťfinále playoff. Z víťazstva sa napokon tešili Zvolenčania, ktorí vyhrali 3:1.

V nedeľu to bol pre oba tímy veľmi dôležitý zápas. Zvolen aj Slovan bojujú o prvú šestku tabuľky. Navyše, oboch súperov delil na siedmom a ôsmom mieste len jeden bod. „Rytieri“ vďaka výhre odskočili teraz Slovanu, ktorý si mierne  skomplikoval situáciu.

„Odkedy sme s Andrejom v Slovane, pozviechali sme sa. Vtedy nám dýchalo na chrbát Humenné. Zo 17 zápasov sme vyhrali 10, a to je dôležité. To som povedal aj hráčom,“ bilancoval Oremus.

Zatiaľ čo dva dni predtým zaťažili Slovanisti konto súpera z Humenného siedmimi gólmi, vo Zvolene bola veľkým problémom efektivita, veď z 33 striel si za Skupskeho chrbát našla cestu jediná od obrancu Mareka Korenčika, ktorý sa tak nateraz rozlúčil s belasými dresom. Počas reprezentačnej prestávky sa vracia z hosťovania do Michaloviec, kde má podpísanú zmluvu aj na budúcu sezónu.

„Keďže sme dali len jeden gól, nemohli sme pomýšľať na lepší výsledok,“ povedal Branislav Kubka, ďalší z hráčov s bohatou zvolenskou históriou.

Do hlavného mesta putoval začiatkom roka výmenou za Daniela Gachulinca.

„Snažil som sa to neprežívať a brať tento zápas ako každý iný. Prežil som tu pekné roky, ale bral som to profesionálne. V Slovane sa cítim veľmi dobre. Chalani ma medzi seba prijali, rovnako realizačný tím. Nemôžem sa na nič sťažovať.“


Slovan mal v nedeľu k dispozícii štyri presilové hry. No presadiť sa v nich nedokázal.

„Ak chcete byť proti Zvolenu ako tím úspešný, musíte byť aktívnejší a využiť nejakú presilovku. To sa nám nepodarilo a preto Zvolen vyhral zaslúžene. Ukázali sme však aj dobré veci a musíme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali doma. Ak sa chceme v tabuľke posunúť vyššie, musíme spraviť víťaznú sériu,“ myslí si Oremus.

Vo zvyšku základnej časti zabojujú „belasí“ o prvú šestku. Po nedeli to bude o niečo zložitejšie, Banská Bystrica odskočila na sedem bodov.

„Určite nám to nepomohlo, ale máme ešte osem zápasov a do posledného kola sa pobijeme o šiestu priečku. Verím, že to zvládneme,“ tvrdí Kubka a Oremus dodáva: „Na to, aby sme sa posúvali vyššie, musíme byť lepší. Hráči, ktorí sú mimo zostavy, sa musia uzdraviť, aby sme po prestávke boli silnejší,“ narážal hlavný tréner na dlhé absencie centra prvého útoku Findlayho, obrancu Romančíka a brankára Coreaua.


Časopis Powerplay

03/2024:

V najnovšom čísle POWERPLAY 03 sa dočítate:

  • Profil Mareka Korenčika: V Slovane mi opäť začal chutiť hokej
  • Predstavujeme švédskeho obrancu Jonasa Ahnelöva
  • Martin Štrbák hodnotí svetový šampionát juniorov v Göteborgu
  • Slovanisti vo svete: Milan Bartovič